Παρασκευή 04 Οκτωβρίου 2024
Δύο γκολ σε δύο λεπτά για την Λίβερπουλ! (2-0, vids)

Στο 53’ οι Reds άνοιξαν το σκορ με αυτογκόλ του Εστουπινιάν και στο 55’ έκαναν το 2-0 με τον Μανέ.

Εκρηκτικό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο για την Λίβερπουλ, με τους Reds στο 53’ να ανοίγουν το σκορ απέναντι στην Βιγιαρεάλ, στο παιχνίδι για τα ημιτελικά του Champions League, με αυτογκόλ του Εστουπινιάν και στο 55’ να κάνουν το 2-0 με τον Μανέ.

Στο 53’ ο Χέντερσον σέντραρε από δεξιά, η μπάλα κόντραρε στον Εστουπινιάν, άλλαξε πορεία και μπέρδεψε τον Ρούλι, ο οποίος δεν κατάφερε να αποτρέψει το γκολ.

Δύο λεπτά αργότερα ο Σαλάχ με μια φανταστική πάσα βρήκε τον Μανέ και αυτός από κοντά διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ.