![Βεζένκοφ: «Ημασταν ψύχραιμοι και βάλαμε τις βολές»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/04/5579389.jpg)
Βεζένκοφ: «Ημασταν ψύχραιμοι και βάλαμε τις βολές»
Ο Σάσα Βεζένκοφ μίλησε για τη νίκη του Ολυμπιακού στο Πριγκιπάτο, στο Game 3 των πλέι οφ της Euroleague.
Spotlight
-
Εφτά χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου - Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
-
Συγκλονιστικές εικόνες από τη μεγάλη φωτιά στο Σοφικό - «Κόλαση» με φλόγες 25 μέτρων
-
Η αγορά ζητά παράταση στις φορολογικές δηλώσεις - Τι λένε Χατζηθεοδοσίου, Πόλυγγερ και Καββαθάς
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Μονακό στο Πριγκιπάτο με 87-83 στο Game 3 της σειράς των πλέι οφ της Euroleague και απάντησε με break στο break που είχαν πετύχει οι Γάλλοι στο ΣΕΦ.
Μια νίκη που του δίνει το προβάδισμα (2-1) και τον φέρνει μια νίκη μακριά από το Final 4 του Βελιγραδίου. Ένα ματς στο οποίο οι Ερυθρόλευκοι αποδείχθηκαν ψυχραιμότεροι στα κρίσιμα σημεία και κατάφεραν να πάρουν μια σπουδαία νίκη.
Χαρακτηριστικές ήταν οι δηλώσεις του Σάσα Βεζένκοφ, ο οποίος μετά το τέλος της αναμέτρησης ανέφερε: «Έχουμε πολύ σεβασμό για τη Μονακό. Ελέγξαμε το παιχνίδι από την αρχή. Κάναμε αρκετά λάθη στο τέλος, βάλαμε όμως τα σουτ και τις βολές, ήμασταν ψύχραιμοι. Είμαι χαρούμενος για τη νίκη».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις