![Παπαβασίλης: «Μας έδωσε ώθηση ο κόσμος»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/05/5592499.jpg)
Παπαβασίλης: «Μας έδωσε ώθηση ο κόσμος»
Ο πρωταγωνιστής του Ολυμπιακού στον δεύτερο τελικό της Handball Premier, μίλησε για τη νίκη επί της ΑΕΚ και υποκλίθηκε στον κόσμο των Πειραιωτών, που έδωσε δυναμικό «παρών» στην Χαλκίδα.
Spotlight
-
Βίντεο ντοκουμέντο του in από την δράση 16χρονου που έκλεβε κινητά απασχολώντας τους πελάτες
-
Αποκαλύφθηκε το πρόσωπο του «σκληρότερου ανθρώπου» της ιστορίας – Ποιος είναι
-
Συνομιλία Ερντογάν και Τραμπ μετά την απόπειρα δολοφονίας του δεύτερου
-
Έγινε πιο δημοφιλής ο Ντόναλντ Τραμπ μετά την απόπειρα δολοφονίας;
Ο Ολυμπιακός επικράτησε 22-21 της ΑΕΚ στον δεύτερο τελικό της Handball Premier, έκανε το 2-0 στη σειρά και πλέον απέχει μια νίκη από την κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Γιώργος Παπαβασίλης, που ήταν ο MVP των Πειραιωτών, στάθηκε στην αντίδραση που έβγαλαν οι Ερυθρόλευκοι όταν βρέθηκαν πίσω με 14-10 και υποκλίθηκε στον κόσμο του Ολυμπιακού, που έδωσε δυναμικό «παρών» στην Χαλκίδα.
Συγκεκριμένα, ανέφερε:
«Πολύ καλή εμφάνιση από την ομάδα μας, είναι σημαντικό που αντιδράσαμε όταν βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 14-10. Με ομαδική προσπάθεια, επιστρέψαμε, ανακάμψαμε και αυτό είναι πολύ σημαντικό.
Πήραμε το παιχνίδι, δεν επαναπαυόμαστε, μπαίνουμε στο γήπεδο πάλι αύριο, συνεχίζουμε τη δουλειά, τακτική, προπόνηση, για να ετοιμαστούμε για το 3-0. Στη νίκη σήμερα έδωσε μεγάλη βοήθεια και ο κόσμος μας, μας έδωσε ώθηση στην ανάκαμψη μετά το 14-10 και τους ευχαριστούμε πολύ».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις