![Έβαλε «πλώρη» για τελικό ο Ολυμπιακός (15-8)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/05/5596251.jpg)
Έβαλε «πλώρη» για τελικό ο Ολυμπιακός (15-8)
Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Απόλλωνα Σμύρνης στον Πειραιά με 15-8 και έβαλε…πλώρη για τον τελικό της Α1 πόλο των ανδρών.
Spotlight
-
Η «απάντηση» της φον ντερ Λάιεν στην απόφαση του δικαστηρίου για τα εμβόλια του κορονοϊού
-
Καυγάς Γεωργιάδη - Πολάκη στη Βουλή: «Τέτοιος δειλός ήσουν πάντα, φύγε, ουστ» - «Να ανακαλέσεις»
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Έξαλλος ο βασιλιάς Κάρολος - Τι είπε στον φρουρό για να βοηθήσει την Καμίλα με το παλτό της
Σαρωτικός ήταν ο Ολυμπιακός στον πρώτο ημιτελικό των πλέι οφ της Α1 Πόλο Ανδρών με αντίπαλο τον Απόλλωνα Σμύρνης, τον οποίο νίκησε με 15-8. Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου έκανε το 1-0 στη σειρά των ημιτελικών και θέλει άλλη μία για να προκριθεί στον τελικό όπου θα διεκδικήσει το νταμπλ, έχοντας πάρει ήδη το Κύπελλο.
Όσον αφορά το παιχνίδι, ο Απόλλων μπορεί να προηγήθηκε με τον Σολανάκη στο ξεκίνημα με γκολ στον παραπάνω, ωστόσο ο Ολυμπιακός απάντησε γρήγορα με Φιλίποβιτς (πέναλτι), Γενηδουνιά (περιφέρεια) και πήρε το προβάδισμα (2-1). Ο Μουρίκης με εξαιρετικό τρόπο γύρισε και σκόραρε για το 3-1 ενώ Μπούσλιε με τη σειρά του από την περιφέρεια έγραψε το 4-1 ένα λεπτό πριν από το τέλος της πρώτης περιόδου.
Τα οκτάλεπτα: 4-1, 4-3, 2-2, 5-2.
Ολυμπιακός (Βλάχος): Ζερδεβάς, Γραμματικός, Γκίλλας 1, Γενηδουνιάς 2, Φουντούλης 2, Γούβης, Δερβίσης 2, Μπούσλιε 2, Μουρίκης 3, Κολόμβος, Χρυσοσπάθης 1, Φιλίποβιτς 2, Σύρμας, Μαθιόπουλος.
Απόλλων Σμύρνης (Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος, Γαρδίκας 1, Τουρκομένης, Γωνιωτάκης, Κίτσος, Γκουσάροφ 3, Χονδροκούκης, Βίτσκοβιτς 2, Γούνας 1, Τσολακούδης, Σολανάκης 1, Καβουσανός, Κότσκαρ, Τσιαβαλιάρης.
Περισσότερα σε λίγο…
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις