![Πλάις: «Μικρός έβλεπα τα Final 4, τώρα έχω δύο τρόπαια»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/05/pleiss.jpg)
Πλάις: «Μικρός έβλεπα τα Final 4, τώρα έχω δύο τρόπαια»
Ο Τιμπόρ Πλάις μετά την κατάκτηση του τροπαίου της Euroleague στις δηλώσεις του ανέφερε πως έχει εκπληρώσει ένα παιδικό του όνειρο με την δύο κατακτήσεις.
Spotlight
-
Τα ανάπηρα ζώα μπορούν να ζήσουν μια ζωή με αξιοπρέπεια – Τα ειδικά σχεδιασμένα αμαξίδια
-
Τα Γλυπτά του Παρθενώνα, ο Στάρμερ και η Ελλάδα
-
«Δεν θα τραγουδούσα ποτέ μπροστά στη φωτογραφία ενός σφαγέα των Ελλήνων» - Η Βανδή απαντά για την αφίσα του Κεμάλ
-
Στο νοσοκομείο 17χρονος έπειτα από επίθεση εναντίον του με αιχμηρό αντικείμενο
Πρωταθλήτρια Ευρώπης στέφθηκε η Αναντολού Εφές, επικρατώντας στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης επί της Ρεάλ Μαδρίτης με 58-57 σε έναν αγώνα που χάρισε άπλετη αγωνία στο κοινό.
Ένας εκ των πρωταγωνιστών του τελικού για την Εφές Αναντολού ήταν ο Τιμπόρ Πλάις, ο οποίος σε δηλώσεις του επισήμανε ότι όντας νεανίας παρακολουθούσε ευλαβικά τα Final 4 με την ελπίδα να αγωνιστεί και πλέον, κατέκτησε το τρόπαιο δύο φορές στην καριέρα του.
Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Πλάις:
«Είχαμε πολλά σκαμπανεβάσματα κατά τη διάρκεια της σεζόν. Τώρα καταλαβαίνω πόσος κόσμος είναι εδώ. Σαν παιδί έβλεπα τα Final 4 και ήθελα να παίξω εδώ. Τώρα έχω κερδίσει δύο. Προσπάθησα να βοηθήσω την ομάδα μου. Ήλπιζα να βάλω τα σουτ και το έκανα. Είμαι γεμάτος συναισθήματα. Η ατμόσφαιρα ήταν καταπληκτική».
«Μόλις το συνειδητοποίησα πόσος κόσμος βρέθηκες στις κερκίδες, επειδή ήμουν ιδιαίτερα συγκεντρωμένος στην αναμέτρηση».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις