![«Ο Πειραιάς υποδέχεται τη Σάμο» - Εσπερίδα στο φουαγιέ του Δημοτικού Θεάτρου Πειραιά](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/05/b_23202_or_120425_thp_1075.jpg)
«Ο Πειραιάς υποδέχεται τη Σάμο» – Εσπερίδα στο φουαγιέ του Δημοτικού Θεάτρου Πειραιά
Στο πλαίσιο της αδελφοποίησης με τους Δήμους Ανατολικής και Δυτικής Σάμου
Spotlight
-
Επικρίσεις από την Κομισιόν για την κατάσταση του Κράτους Δικαίου στην Ελλάδα
-
Ξυλοκόπησε τη σύζυγό του και αποπειράθηκε να την πνίξει – Οι όροι για να μην μπει φυλακή
-
ΣΥΡΙΖΑ για αποκάλυψη in για τον αόρατο «Μεγάλο Αδελφό»: Διαμορφώθηκε το ΠΔ χωρίς καμία άλλη διαβούλευση;
-
Οργή συγγενών αγνοουμένων στην Κύπρο κατά του Φειδία Παναγιώτου - Τον κατηγορούν για χλευασμό
Ο Δήμος Πειραιά, στο πλαίσιο της αδελφοποίησης με τους Δήμους Ανατολικής και Δυτικής Σάμου, διοργανώνει εσπερίδα την Παρασκευή 3 Ιουνίου 2022 στις 20:00 στο Φουαγιέ του Δημοτικού Θεάτρου Πειραιά.
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/05/ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΣΑΜΟΣ-23-5-22-1-1.jpg)
Την εσπερίδα θα τιμήσουν με την παρουσία τους η Πρυτάνισσα του Πανεπιστημίου Αιγαίου, Χρυσή Βιτσιλάκη, ο ζωγράφος Δημήτρης Σεβαστάκης, η ιστορικός Ευαγγελία Μπαφούνη, ο Δρ. Ιστορίας, Δημήτρης Θρασυβούλου, ο φιλόλογος Χρήστος Λάνδρου, ο ιστορικός Νίκος Μέλιος, ο αρχιτέκτονας Κώστας Δαμιανίδης και ο υπεύθυνος του φεστιβάλ τεχνών Σάμου, Αποστόλης Γιαννακόπουλος.
Χαιρετισμούς θα απευθύνει ο δήμαρχος Πειραιά, Γιάννης Μώραλης, όσο και οι δήμαρχοι Ανατολικής και Δυτικής Σάμου, Γεώργιος Γ. Στάνζος και Αλέξανδρος Ε. Λυμπέρης αντίστοιχα, καθώς και ο βουλευτής νομού Σάμου, Χριστόδουλος Ισιδώρου Στεφανάδης.
Δείτε αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα της εσπερίδας:
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/05/ΕΣΠΕΡΙΔΑ-ΣΑΜΟΣ-1.jpg)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις