![Basket League: Για τη… σκούπα ο Ολυμπιακός κόντρα στον Προμηθέα](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/06/oly-prom-1-e1654321014479.jpg)
Basket League: Για τη… σκούπα ο Ολυμπιακός κόντρα στον Προμηθέα
Ο Ολυμπιακός υποδέχεται απόψε (20:00) στο ΣΕΦ τον Προμηθέα στο Game 3 της ημιτελικής σειράς των πλέι-οφ της Basket League, με στόχο να πάρει από σήμερα το εισιτήριο για τους τελικούς
Spotlight
-
Η «απάντηση» της φον ντερ Λάιεν στην απόφαση του δικαστηρίου για τα εμβόλια του κορονοϊού
-
Οι συγκλίσεις του προοδευτικού χώρου από το 1963 έως σήμερα
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Έξαλλος ο βασιλιάς Κάρολος - Τι είπε στον φρουρό για να βοηθήσει την Καμίλα με το παλτό της
Ολυμπιακός και Προμηθέας θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους απόψε (20:00) στο ΣΕΦ στο τρίτο μεταξύ τους παιχνίδι για την ημιτελική φάση των πλέι-οφ της Basket League.
Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα προηγείται με 2-0 νίκες και θέλει ακόμα μία για να σφραγίσει την είσοδό της στους τελικούς του πρωταθλήματος, όπου και εκεί θα έχει το πλεονέκτημα έδρας.
Έπειτα από δύο πολύ άνετες νίκες σε ΣΕΦ (116-73) και Πάτρα (72-102), οι Πειραιώτες θέλουν να κάνουν το 3-0 και να τελειώσουν από σήμερα την υπόθεση-πρόκριση.
Από την άλλη πλευρά, οι Πατρινοί θα προσπαθήσουν να μειώσουν.
Διαιτητές της αναμέτρησης θα είναι οι Κορομηλάς, Κάρδαρης και Σταματόπουλος.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις