![Formula1: O Σαρλ Λεκλέρ πήρε την pole position στο Μπακού](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/06/ImgSrc-1.jpg)
Formula1: O Σαρλ Λεκλέρ πήρε την pole position στο Μπακού
Ο Μονεγάσκος θα εκκινήσει σήμερα, το μεσημέρι από την πρώτη γραμμή της εκκίνησης. Τρίτος ο Φερστάπεν.
Spotlight
-
Νέο έκτακτο δελτίο: Καύσωνας διαρκείας μέχρι τη Δευτέρα
-
Καρκίνος: Οι αλλαγές στον τρόπο ζωής που προλαμβάνουν 4 στις 10 περιπτώσεις
-
«Έζησα στον Άρη για ένα χρόνο. Έτσι ήταν…» - Μέλος πληρώματος αποστολής αποκαλύπτει
-
Η Μελάνια επέστρεψε στο πλευρό του Τραμπ και έδειξε ξανά ότι κάνει πάντα αυτό που θέλει η ίδια
Στο σημερινό γκραν πρι, στο Μπακού, ο οδηγός της Ferrari, ο Σαρλ Λεκλέρ πήρε την pole position. Σήμερα, πραγματοποιείται το όγδοο γκραν πρι της σεζόν, στο Αζερμπαϊτζάν, εκεί, όπου η πίστα πραγματοποιείται στους δρόμους της πρωτεύουσας, θυμίζοντας το ίδιο σκηνικό με το Μονακό. Στη δεύτερη θέση θα βρίκεται ο Σέρτζιο Πέρες της Red Bull.
Ο Λεκλέρ είχε κερδίσει την pole position και πέρσι, στον Μπακού. Ο Μονεγάσκος σημείωσε σε χρόνο ένα λεπτό και 41.359 δευτερόλεπτα, αφήνοντας πίσω του τον Πέρες για 0,282 δευτερόλεπτα
Ο Μαξ Φερστάπεν (Red Bull), που είναι και επικεφαλής στο φετινό πρωτάθλημα στη βαθμολογία των οδηγών θα εκκινήσει από την τρίτη θέση, ενώ τέταρτος ήταν ο Κάρλος Σάινθ, με Ferrari.
Τις υπόλοιπες θέσεις της πρώτης δεκάδας συμπλήρωσαν κατά σειρά αναφοράς οι, Τζορτζ Ράσελ (Mercedes), Πιερ Γκασλί (Alpha Tauri), Λιούις Χάμιλτον (Mercedes), Γιούκι Τσουνόντα (Alpha Tauri), Σεμπάστιαν Φέτελ (Aston Martin) και Φερνάντο Αλόνσο (Alpine).
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις