![Εμαθε τον αντίπαλό του ο Τσιτσιπάς](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/06/TSITSIPAS.jpg)
Εμαθε τον αντίπαλό του ο Τσιτσιπάς
Ο Ελληνας τενίστας στον δεύτερο γύρο του τουρνουά της Μαγιόρκα θα αντιμετωπίσει τον Ιλία Ιβάσκα (Νο. 40), που απέκλεισε με 2-0 σετ τον Ρουσουβουόρι,
Spotlight
-
Άρθρο Κασσελάκη στην «il Manifesto» για τις γαλλικές εκλογές: Ιστορική ευκαιρία η νίκη του Νέου Λαϊκού Μετώπου
-
«Τρεις φορές ήρθα στο χείλος του θανάτου» – Συγκλονιστική μαρτυρία για την τραγωδία στο Μάτι
-
Οικοδόμος απεγκλώβισε δύο εργαζόμενους από θωρακισμένο όχημα που πήρε φωτιά και βρήκε τον μπελά του
-
Βρυχάται ξανά η Αίτνα - Κλειστό το αεροδρόμιο της Κατάνιας
Τον αντίπαλό του στον δεύτερο γύρο του τουρνουά που γίνεται στη Μαγιόρκα έμαθε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, με τον Ελληνα τενίστα να βρίσκει στον δρόμο του τον Ιλία Ιβάσκα (No. 40 στον κόσμο).
Ο Λευκορώσος στον πρώτο γύρο αντιμετώπισε τον Εμίλ Ρουσουβουόρι και επικράτησε εύκολα με 2-0 σετ, παίρνοντας το πρώτο με 6-4 και το δεύτερο με 6-1. Ο Ιβάσκα είχε 7 άσους στο παιχνίδι και «έσπασε» 4 φορές το σερβίς του Ρουσουβουόρι, ο οποίος δεν κατάφερε ουσιαστικά σε κανένα σημείο της αναμέτρησης να φανεί ανταγωνιστικός.
Αυτή θα είναι η 3η φορά που θα κοντραριστούν οι δύο τενίστες, με τον Στέφανο να έχει ισάριθμες νίκες. Αξίζει να σημειώσουμε ότι και οι δύο αναμετρήσεις ήταν στη φετινή σεζόν. Στο Ρότερνταμ, όπου επικράτησε ο Ελληνας τενίστας με 2-0 (6-4, 6-1) και στη Βαρκελώνη, σε ένα ματς που κέρδισε με 6-1, 4-6, 6-2. Πρώτη φορά θα αναμετρηθούν στο γρασίδι.
Through In Two! ✌️
Ilya Ivashka defeats Ruusuvuori 6-4 6-1 and sets up a meeting with @steftsitsipas in the next round#MallorcaChampionships pic.twitter.com/vHLhyjPkMd
— Tennis TV (@TennisTV) June 20, 2022
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις