![Γύρισε από το Όρεγκον ο Μίλτος Τεντόγλου](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/07/5647598.jpg)
Γύρισε από το Όρεγκον ο Μίλτος Τεντόγλου
Με το ασημένιο μετάλλιο στο στήθος γύρισε από το Όρεγκον ο Μίλτος Τεντόγλου.
Spotlight
-
Τα ψεύτικα δάκρυα της Μέγκαν Μαρκλ
-
Σκότωσε τη γυναίκα του, τα παιδιά και τα ανίψια του μετά το πάρτι γενεθλίων - Οι ανατριχιαστικές τελευταίες ώρες
-
Έτσι μοιάζει ένας σεισμός στα βάθη του ωκεανού - Δείτε βίντεο
-
Ισραηλινές αεροπορικές επιδρομές στην Υεμένη αφήνουν πίσω τους τουλάχιστον 3 νεκρούς και δεκάδες τραυματίες
Ο Μίλτος Τεντόγλου επέστρεψε στην Ελλάδα με ακόμη μία μεγάλη επιτυχία. Ο αθλητής μας κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο μήκος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ανοιχτού στίβου και προσέθεσε ακόμη μία σπουδαία διάκριση στο πλούσιο βιογραφικό του.
Το απόγευμα της Τετάρτης (20/7) μαζί με τον προπονητή του Γιώργο Πομάσκι έφτασαν στο Αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος. Εκεί τον υποδέχθηκαν δικοί του άνθρωποι, αλλά και η πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ, Σοφία Σακοράφα.
Επιπλέον επέστρεψαν κι άλλα μέλη της εθνικής μας ομάδας, όπως ο Χρήστος Φραντζεσκάκης, η Σπυριδούλα Καρύδη, η Κυριακή Φιλτισάκου, ο Μιχάλης Αναστασάκης, η Σταματία Σκαρβέλη και οι προπονητές Αλέξανδρος Παπαδημητρίου, Κωστής Παπαμαρκάκης, Φώτης Στεφανή και Μανώλης Καραγιάννης.
Ο Έλληνας Ολυμπιονίκης μαζί μετά υπόλοιπα μέλη της εθνικής ομάδας έφθασαν στο αεροδρόμιο «Ελ. Βενιζέλος» με καθυστέρηση μιας και πλέον ώρας.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις