![Παιχνίδια άλλης εποχής στο Πάρκο των Γρεβενών](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/07/grevena1-e1658909011156.jpeg)
Παιχνίδια άλλης εποχής στο Πάρκο των Γρεβενών
Ο Δήμος Γρεβενών αποφάσισε να ταξιδέψει τα παιδιά της πόλης στο παρελθόν, με τα παιχνίδια που μεγάλωσαν τους γονείς τους και προωθούσαν την κοινωνικοποίηση και το ομαδικό πνεύμα.
Spotlight
-
Η «απάντηση» της φον ντερ Λάιεν στην απόφαση του δικαστηρίου για τα εμβόλια του κορονοϊού
-
Καυγάς Γεωργιάδη - Πολάκη στη Βουλή: «Τέτοιος δειλός ήσουν πάντα, φύγε, ουστ» - «Να ανακαλέσεις»
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Έξαλλος ο βασιλιάς Κάρολος - Τι είπε στον φρουρό για να βοηθήσει την Καμίλα με το παλτό της
Με πολύχρωμα και ευφάνταστα επιτραπέζια και επιδαπέδια παιχνίδια, αφιερωμένα στους μικρούς δημότες, γέμισε το Πάρκο των Μανιταριών στην πόλη των Γρεβενών.
Οι νέες προσθήκες του Πάρκου, εκπαιδευτικού χαρακτήρα, περιλαμβάνουν δημοφιλή παιχνίδια που οξύνουν το μυαλό και το πνεύμα των παιδιών όπως είναι το σκάκι, το φιδάκι, ο λαβύρινθος, ο γκρινιάρης, το κουτσό, το κάνε ότι κάνω, προσφέροντας στιγμές χαλάρωσης και διασκέδασης, ενισχύοντας την άμεση επικοινωνία, την κοινωνική συναναστροφή και το ομαδικό πνεύμα.
«Αναμφίβολα, η ριζική ανάπλαση του χώρου, καθιστούν το «Πάρκο των Μανιταριών» ένα από τα πιο δημοφιλή σημεία της πόλης των Γρεβενών για αθλητισμό και ψυχαγωγία», τονίζει ο Δήμαρχος Γιώργος Δασταμάνης.
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/07/1658826714447-450x600.jpg)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/07/transparent-5.gif)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/07/1658826714454-600x450.jpg)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις