![Μαγιορκίνης: «Όταν τα κατσίκια αράζουν στις ξαπλώστρες, η επόμενη υποπαραλλαγή θα είναι μπε»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/08/gikas.jpg)
Μαγιορκίνης: «Όταν τα κατσίκια αράζουν στις ξαπλώστρες, η επόμενη υποπαραλλαγή θα είναι μπε»
H ανάρτησή του στα social media, για την… επόμενη υποπαραλλαγή του κοροναϊόυ.
Spotlight
-
Αποκάλυψη in: Φωτογραφίες του 54χρονου τοπογράφου και του σημείου της δολοφονίας στο Ψυχικό είχε στο κινητό του ο 44χρονος
-
Ηλεκτρικό ρεύμα: Κόπηκε στα δύο το ενιαίο δίκτυο στην Ευρώπη – 10 ερωτοαπαντήσεις για τις υψηλές τιμές
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Ένα ιδιότυπο χιούμορ κάνει ο επίκουρος καθηγητής Υγιεινής και Επιδημιολογίας στην Ιατρική Σχολή του ΕΚΠΑ, Γκίκας Μαγιορκίνης, σε ανάρτησή του στα social media, για την… επόμενη υποπαραλλαγή του κοροναϊόυ.
Συγκεκριμένα σε ανάρτηση, στην οποία προσπαθεί να εξηγήσει σε τι οφείλονται οι παραλλαγές της covid-19, ο κ. Μαγιορκίνης αναφέρεται σε ένα… κατσίκι που έγινε viral πρόσφατα στα social media και γράφει:
- Διαβάστε επίσης: Ο Μαγιορκίνης τρολάρει και απενοχοποιεί τα πανηγύρια
«Η δεύτερη (λιγότερο πιθανή) θεωρία για την δημιουργία των Παραλλαγών – Υποπαραλλαγών COVID-19 είναι αυτή της μόλυνσης ζώων και της επαναμετάδοσης στους ανθρώπους.
Δεν την θεωρούσα και πολύ πιθανή για πολλούς λόγους, αλλά η φωτογραφία που έγινε viral της τελευταίες ημέρες με έπεισε, ενώ κλείνει οριστικά ότι για το επόμενο χειμερινό κύμα θα φταίνε τα «μπάνια του λαού». Όταν έχεις τα κατσίκια αμολυτά μέσα στις παραλίες και αράζουνε στις ίδιες ξαπλώστρες με τους τουρίστες λογικό και επόμενο να σου σκάσει η επόμενη υποπαραλλαγή.
Με αυτά τα δεδομένα προβλέπω ότι η επόμενη υποπαραλλαγή της Όμικρον θα έχει τον κωδικό Μπε!»
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις