![Η Μαρσέιγ αντάμειψε δύο παιδιά που μάζεψαν τα σκουπίδια μετά την άφιξη του Σάντσες (Pic)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/08/298699623_579500810573161_3928283936780937844_n.png)
Η Μαρσέιγ αντάμειψε δύο παιδιά που μάζεψαν τα σκουπίδια μετά την άφιξη του Σάντσες (Pic)
Η Μαρσέιγ έδειξε πως ξέρει να εκτιμάει τις σωστές πράξεις και αποφάσισε να κάνει ένα δώρο σε δύο παιδιά που μάζεψαν τα σκουπίδια μετά την άφιξη του Σάντσες
Spotlight
-
Επικρίσεις από την Κομισιόν για την κατάσταση του Κράτους Δικαίου στην Ελλάδα
-
Ξυλοκόπησε τη σύζυγό του και αποπειράθηκε να την πνίξει – Οι όροι για να μην μπει φυλακή
-
ΣΥΡΙΖΑ για αποκάλυψη in για τον αόρατο «Μεγάλο Αδελφό»: Διαμορφώθηκε το ΠΔ χωρίς καμία άλλη διαβούλευση;
-
Οργή συγγενών αγνοουμένων στην Κύπρο κατά του Φειδία Παναγιώτου - Τον κατηγορούν για χλευασμό
Η Μαρσέιγ κατάφερε να κάνει δικό της τον Αλέξις Σάντσες και οι οπαδοί της έδειξαν τον τεράστιο ενθουσιασμό τους για την προσθήκη του Χιλιανού αστέρα, κατά την άφιξη του στη Μασσαλία.
Συγκεκριμένα, πλήθος κόσμου συγκεντρώθηκε στο αεροδρόμιο έτσι ώστε να υποδεχθεί τον νέο παίκτη της ομάδας ο οποίος προκάλεσε ντελίριο, και η ατμόσφαιρα είχε πάρει φωτιά από τους τρισευτυχισμένους φιλάθλους.
Όμως το αεροδρόμιο μετά την αποχώρηση τους θύμιζε «βομβαρδισμένο τοπίο» καθώς δεν σκέφτηκαν να μαζέψουν τα σκουπίδια τους και τα άφησαν εκεί δημιουργώντας μια πολύ άσχημη εικόνα η οποία αν μη τι άλλο έθιγε και την ομάδα.
Ο Αλεσάντρο και ο Ραγιάν δεν ήθελαν να συμβεί κάτι τέτοιο και επίσης δεν θεώρησαν σωστό να μείνει το αεροδρόμιο με τα σκουπίδια των φίλων της ομάδας τους και να αναγκαστεί κάποιος που δεν ευθύνεται να τα μαζέψει.
Έτσι πήραν την απόφαση και καθάρισαν οι ίδιοι τον χώρο που είχε «λεηλατηθεί» δίνοντας το σωστό παράδειγμα αλλά και δείχνοντάς ποιο είναι το παράδειγμα προς αποφυγή.
Η Μαρσέιγ που έμαθε για την πράξη των δύο νέων δεν την προσπέρασε και αποφάσισε να τους ανταμείψει χαρίζοντας τους από μια φανέλα του Αλέξις Σάντσες.
Alessandro y Rayan son hinchas del Marsella 🇫🇷. Mientras la gran mayoría de los simpatizantes que fueron a recibir a Alexis Sánchez 🇨🇱 dejaron el aeropuerto hecho un basural, ellos hicieron lo contrario y se quedaron a limpiar. El club los recompensó con una camiseta del chileno. pic.twitter.com/pFjmezEi29
— VarskySports (@VarskySports) August 11, 2022
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις