![Ιτέα: Πραγματικότητα ο πρώτος βρεφικός σταθμός](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/08/IMG_ιτεα.jpeg)
Ιτέα: Πραγματικότητα ο πρώτος βρεφικός σταθμός
Ο πρώτος βρεφικός σταθμός στην Ιτέα είναι γεγονός, λύνοντας ένα χρόνιο πρόβλημα της πόλης αλλά και συνολικά του Δήμου Δελφών.
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ανορθόδοξες συμβουλές για να «ξεγελάσουμε» τη ζέστη
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Ένα αίτημα πολλών ετών γίνεται πραγματικότητα με την ίδρυση βρεφικού σταθμού στην Ιτέα.
Η ίδρυση του βρεφικού σταθμού διευκολύνει τον οικογενειακό προγραμματισμό, δίνοντας τη δυνατότητα στους γονείς να εργαστούν απρόσκοπτα, επιλέγοντας για τα παιδιά τους μία δημοτική δομή.
Η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου Δελφών κ. Χρυσούλα Σεγδίτσα-Πονήρη σε δήλωσή της με αφορμή την ίδρυση του βρεφικού σταθμού στην Ιτέα σημείωσε: «Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι ένα αίτημα πολλών ετών των κατοίκων της περιοχής, μετά από τις εντατικές προσπάθειες όλων των αρμόδιων Υπηρεσιών του Δήμου, παίρνει σάρκα και οστά.
Το ένα τμήμα του βρεφικού σταθμού στην Ιτέα ξεκινά την λειτουργία του, ενώ στη συνέχεια, με την ολοκλήρωση των απαραίτητων διαδικασιών, θα λειτουργήσει και δεύτερο τμήμα, έτσι ώστε να μπορέσουν να φιλοξενηθούν όσο το δυνατό περισσότερα παιδιά.»
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις