![ΑΣΕ Δούκα – Ολυμπιακός 27-37: Πρώτη νίκη για τους ερυθρόλευκους στην Handball Premier](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/09/5688070-e1664224478291.jpg)
ΑΣΕ Δούκα – Ολυμπιακός 27-37: Πρώτη νίκη για τους ερυθρόλευκους στην Handball Premier
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βέμπερ ο Ολυμπιακός επικράτησε με 37-27 του ΑΣΕ Δούκα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Handball Premier, σημειώνοντας έτσι την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.
Spotlight
-
Τα ανάπηρα ζώα μπορούν να ζήσουν μια ζωή με αξιοπρέπεια – Τα ειδικά σχεδιασμένα αμαξίδια
-
«Δεν θα τραγουδούσα ποτέ μπροστά στη φωτογραφία ενός σφαγέα των Ελλήνων» - Η Βανδή απαντά για την αφίσα του Κεμάλ
-
Στο νοσοκομείο 17χρονος έπειτα από επίθεση εναντίον του με αιχμηρό αντικείμενο
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Handball Premier, πανηγύρισε ο Ολυμπιακός. Μετά την ήττα της πρεμιέρας από την ΑΕΚ, οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 37-27 του Δούκα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.
Οι Πειραιώτες είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων από την αρχή του ματς, και με τον Βέμπερ σε μεγάλη βραδιά έκλεισαν το πρώτο μέρος βρισκόμενοι μπροστά με +6 (17-11).
Στο 33ο λεπτό, ο Σλαβούλιτσα ανέβασε ξανά τη διαφορά στο +7 (12-19) για την ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη, με τον Βέμπερ να κάνει το 21-14 και το 22-15. Ο Παπαβασίλης «βρήκε» δίχτυα για το 24-16, με τον Βέμπερ να δηλώνει ξανά «παρών», σκοράροντας δύο ακόμα τέρματα (17-25, 19-26).
Από εκεί και πέρα το ματς ήταν τυπική διαδικασία με τους «ερυθρόλευκους» να φτάνουν στην πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα με το τελικό 27-37.
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-6, 3-9, 4-12, 9-14, 11-17, 14-19, 16-24, 21-27, 24-30, 25-33, 27-37.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις