Από μηχανής… Γιακουμάκης: Λύτρωσε τη Σέλτικ στο 90+5′ (vid)
Ο Γιώργος Γιακουμάκης «χτύπησε» στο τελευταίο λεπτό, χαρίζοντας το τρίποντο στη Σέλτικ (1-2).
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ανορθόδοξες συμβουλές για να «ξεγελάσουμε» τη ζέστη
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Γιώργος Γιακουμάκης, ο… λυτρωτής!
Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ έβγαλε τα κάστανα από τη… φωτιά, δίνοντας τη λύση στη Σέλτικ. Οι Κέλτες έφυγαν με το διπλό (1-2) από την έδρα της Σεντ Τζόνστον, μετά και το «χτύπημα» του Έλληνα άσου στο 90+5′.
Η ομάδα του Ποστέκογλου είχε τον έλεγχο του αγώνα, παίρνοντας το προβάδισμα στο σκορ στο 42ο λεπτό με αυτογκολ του Κονσταντίν. Οι Κέλτες δεν… καθάριζαν το ματς και το «πλήρωσαν» στο 90+3΄, όταν το Μίτσελ, εστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χαρτ.
Η Σέλτικ ήταν με την πλάτη στον τοίχο, η γκέλα ήταν κάτι παραπάνω από δεδομένη, αλλά ο Γιώργος Γιακουμάκης είχε αντίθετη άποψη. Στο 90+5′, ο Ελληνας επιθετικός πετάχτηκε σαν από μηχανής θεός, σκοράροντας για το 1-2. Κάπως έτσι, η Σέλτικ πήρε το «χρυσό» τρίποντο, παραμένοντας στην κορυφή του σκωτσέζικου πρωταθλήματος!
Δείτε το γκολ του Γιακουμάκη:
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις