![Σάκκαρη – Βέκιτς 0-2: Ήττα και αποκλεισμός για την Μαρία πριν από τους «16»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/10/Sakkari-1-e1665518155609.jpg)
Σάκκαρη – Βέκιτς 0-2: Ήττα και αποκλεισμός για την Μαρία πριν από τους «16»
Σε μια πολύ κακή βραδιά για την ίδια, η Μαρία Σάκκαρη γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ από την Ντόνα Βέκιτς, μένοντας έτσι εκτός συνέχειας από το τουρνουά του «Σαν Ντιέγκο».
Spotlight
-
Εφτά χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου - Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
-
Η αγορά ζητά παράταση στις φορολογικές δηλώσεις - Τι λένε Χατζηθεοδοσίου, Πόλυγγερ και Καββαθάς
-
Σοκ για την Σερένα Γουίλιαμς: Ο σύζυγός της αποκάλυψε ότι διαγνώστηκε με την νόσο του Lyme
-
Τελείωσε το παραμύθι για πρίγκιπα Χάρι και Μέγκαν Μαρκλ
Κακή βραδιά, αρκετά λάθη και αποκλεισμός για την Μαρία Σάκκαρη. Μένοντας μακριά από τον καλό της εαυτό η Ελληνίδα τενίστρια γνώρισε την ήττα από την Ντόνα Βέκιτς με 2-0 στην φάση των «32» του τουρνουά του Σαν Ντιέγκο, με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα να την αφήνει εκτός συνέχειας.
Η Βέκιτς μπήκε δυνατά στο ματς και έκανε το break στο σερβίς της Σάκκαρη, όμως η Μαρία απάντησε άμεσα και έκανε το 2-2. Οι δύο αθλήτριες δεν είχαν την ευχέρεια να κρατούν το σερβίς τους.
Μετά το πέμπτο game (3-2 προηγούταν η Σάκκαρη), Σάκκαρη και Βέκιτς έκαναν από δύο break στα επόμενα τέσσερα service games (5-4). Στη συνέχεια, οι δύο τενίστριες οδηγήθηκαν στο tie break, με την τενίστρια από την Κροατία να επικρατεί με 7-3 για το 1-0.
Στο δεύτερο σετ το σκηνικό δεν άλλαξε με την Βέκιτς, να είναι εμφανώς καλύτερη, πάνω στο κορτ φτάνοντας γρήγορα στο εντυπωσιακό 5-0. Η Σάκκαρη πάλεψε για να κάνει το break στο έβδομο game, ωστόσο η αντίπαλος της επικράτησε με 6-1 παίρνοντας έτσι την νίκη αλλά και την πρόκριση στους «16» του τουρνουά του Σαν Ντιέγκο.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις