![Ελισάβετ Μυστακίδου για Αλέξανδρο Νικολαΐδη: «Δεν ήθελε να τον λυπάται κανένας»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/10/nikolaidis-3.jpg)
Ελισάβετ Μυστακίδου για Αλέξανδρο Νικολαΐδη: «Δεν ήθελε να τον λυπάται κανένας»
Η Ολυμπιονίκης Ελισάβετ Μυστακίδου μίλησε για τη δυσάρεστη είδηση του θανάτου του συναθλητή της Αλέξανδρου Νικολαΐδη.
Spotlight
-
Επικρίσεις από την Κομισιόν για την κατάσταση του Κράτους Δικαίου στην Ελλάδα
-
Ξυλοκόπησε τη σύζυγό του και αποπειράθηκε να την πνίξει – Οι όροι για να μην μπει φυλακή
-
ΣΥΡΙΖΑ για αποκάλυψη in για τον αόρατο «Μεγάλο Αδελφό»: Διαμορφώθηκε το ΠΔ χωρίς καμία άλλη διαβούλευση;
-
Οργή συγγενών αγνοουμένων στην Κύπρο κατά του Φειδία Παναγιώτου - Τον κατηγορούν για χλευασμό
Η Ελισάβετ Μυστακίδου που μαζί με τον Αλέξανδρο Νικολαΐδη ανέδειξαν το τάε κβον ντο στην Ελλάδα, με τα μετάλλια τους στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας το 2004, δεν έκρυψε τη θλίψη της για τον θάνατο του, μιλώντας για εκείνον στην ΕΡΤ.
«Σήμερα είναι δύσκολη μέρα, δεν έχω λόγια να πω. Η αλήθεια είναι ότι εγώ γνώριζα για την υγεία του Αλέξανδρου, αλλά είχαμε ελπίδες. Ό,τι και να πούμε σήμερα είναι δύσκολο. Δεν μας το είχε πει ο ίδιος, από τον αδερφό του και μέσα από το χώρο του αθλήματος, γνωρίζαμε κάποια πράγματα.
Ο ίδιος ήταν πάντα αγωνιστής και μόνος του. Μόνος τους ήθελε να τα περνάει όλα και στον αθλητισμό όταν είχε κάποιους τραυματισμούς. Δεν ήθελε να τον λυπάται ποτέ κανένας ή να λέει ότι τον βασανίζει αυτό το πρόβλημα. Πάντα ήταν με το χαμόγελο και με ψηλά το κεφάλι.
Μόνο ωραίες στιγμές έχω να θυμάμαι μαζί του. Πολλά χρόνια ζήσαμε μαζί. Ταξιδεύαμε μαζί σε όλους τους αγώνες. Από μικρός είχε πολλές επιτυχίες και με το ήθος, την πειθαρχία του, έδειχνε σεβασμό σε όλους. Αγωνιστής, ο «γίγαντας» όπως τον αποκαλούσαμε και οικογενειάρχης. Δυστυχώς δεν πρόλαβε να ζήσει πολύ τον γιο του».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις