![Το «αντίο» του Φασούλα στον Ζουρπένκο](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/10/ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΦΑΣΟΥΛΑΣ.jpg)
Το «αντίο» του Φασούλα στον Ζουρπένκο
Ο Παναγιώτης Φασούλας αποχαιρέτισε τον πρώην συμπαίκτη και φίλο του, Ανατόλι Ζουρπένκο, που έφυγε χθες (24/10) από τη ζωή.
Spotlight
-
Γυναίκα στις ΗΠΑ πυροβόλησε μωρό στο καρότσι του - Ανατριχιαστικό βίντεο
-
ΗΠΑ: Τι συνέβη την τελευταία φορά που υποψήφιος πρόεδρος πήρε το καπελάκι του και έφυγε
-
«Ο πόνος δεν γιορτάζεται» - Μηνύματα ειρήνης στα social media από Τουρκοκύπριους
-
ΥΠΕΞ για Κυπριακό: Παραμένουμε προσηλωμένοι στη λύση της διζωνικής δικοινοτικής ομοσπονδίας
Ο Ανατόλι Ζουρπένκο έφυγε χθες (24/10) από τη ζωή σε ηλικία μόλις 46 ετών σκορπώντας θλίψη σε όλη την μπασκετική κοινωνία και ειδικά στην οικογένεια του Ολυμπιακού. Ένας από τους συμπαίκτες του στους ερυθρόλευκους, ο Παναγιώτης Φασούλας, είπε το δικό του «αντίο» στον φίλο του «Τόλη», όπως τον αποκάλεσε.
Η «αράχνη» αναφέρθηκε με πολύ όμορφα λόγια στον Ζουρπένκο και τον αποχαιρέτισε με μία ανάρτηση στο instagram, την οποία συνόδευσε με ορισμένες φωτογραφίες του Ζουρπένκο από το All-Star Game του 1997 της Πάτρας.
Συγκεκριμένα έγραψε:
«Θα θυμόμαστε όλοι τον Τόλη όχι μόνο για το ταλέντο του. Σήμερα θα έπαιζε με κλειστά μάτια στο ΝΒΑ. Το μεγαλύτερο άλμα η μεγαλύτερη ταχύτητα που έχω δει σε άνθρωπο του μεγέθους του. Θα τον θυμάμαι πάντα όμως, κυρίως ως μια τεράστια καρδιά μια πανέμορφη ψυχή.
Έναν υπέροχο άνθρωπο. Δυστυχώς μόνο 46 ετών αφήνει πίσω του μέσα σε ανείπωτη θλίψη την οικογένεια του στο Volgogrand. Σε μας εκτός από την θλίψη αφήνει την γλυκιά ανάμνηση και τη χαρά που τον γνωρίσαμε και αυτά που ζήσαμε μαζί του στον Ολυμπιακό.
Έφυγες νωρίς φίλε».
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις