![Σύρος: Οικογενειακή υπόθεση η 28η Οκτωβρίου - Μητέρα και γιος παρέλασαν μαζί και καταχειροκροτήθηκαν](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/10/syroos.jpg)
Σύρος: Οικογενειακή υπόθεση η 28η Οκτωβρίου – Μητέρα και γιος παρέλασαν μαζί και καταχειροκροτήθηκαν
Συγκινητική η στιγμή που σήκωσαν την ελληνική σημαία
Spotlight
-
Η «απάντηση» της φον ντερ Λάιεν στην απόφαση του δικαστηρίου για τα εμβόλια του κορονοϊού
-
Εφτά χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου - Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
-
Καυγάς Γεωργιάδη - Πολάκη στη Βουλή: «Τέτοιος δειλός ήσουν πάντα, φύγε, ουστ» - «Να ανακαλέσεις»
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
Την Επέτειο του «ΟΧΙ» τίμησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες από κάθε άκρη της χώρας. Με σύμμαχο τον καλό καιρό παρέλασαν περήφανοι στους δρόμους και συγκίνησαν.
Στην Ερμούπολη της Σύρου έλαβε χώρα μία ιδιαίτερη στιγμή, που όλοι θα θυμούνται για αρκετό καιρό. Μητέρα και γιος έκαναν μαζί παρέλαση μπροστά από το Δημαρχείο της πόλης και έκλεψαν τις εντυπώσεις.
- Διαβάστε επίσης: Η τελευταία παρέλαση για τον μικρό Τάσο στο Μαθράκι – Γιατί καταγγέλλει εκφοβισμό η μητέρα του
Η μητέρα, Αριάδνη, και ο γιος, Ορέστης, σύμφωνα με το cyclades24, καμάρωναν ο ένας τον άλλον και το πλήθος στην Πλατεία Μιαούλη τους ίδιους, για τη δύναμη και τη θέληση τους για μάθηση.
Η μητέρα ήταν αυτή που σήκωσε την ελληνική σημαία και ο γιος ήταν παραστάτης. Η κυρία Αριάδνη φέτος είναι στη Β’ Λυκείου, είναι εργαζόμενη μητέρα δύο παιδιών και παρακολουθεί μαθήματα στο απογευματινό ΕΠΑΛ Σύρου προσπαθώντας να τελειώσει το σχολείο και επιτέλους να κάνει το όνειρό της πραγματικότητα.
Δείτε παρακάτω φωτογραφίες τους
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/10/syroos-600x422.jpg)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/10/syros-600x399.jpg)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις