![Ουκρανική σφυρίχτρα στο Ολυμπιακός - Ναντ](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/11/111_dynamo.kiev_.ua_9.jpg)
Ουκρανική σφυρίχτρα στο Ολυμπιακός – Ναντ
Ο ουκρανός Σέρχι Μπόικο ορίστηκε από την UEFA για να σφυρίξει την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Ναντ για την 6η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ανορθόδοξες συμβουλές για να «ξεγελάσουμε» τη ζέστη
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Ναντ στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League και η UEFA ανακοίνωσε το διαιτητή του αγώνα των Ερυθρολεύκων.
Αυτός θα είναι ο ουκρανός Σέρχι Μπόικο, που είναι γνωστός στο ελληνικό κοινό αφού έχει σφυρίξει άλλες τρεις φορές αγώνες ελληνικών ομάδων στην Ευρώπη.
Πιο συγκεκριμένα, τις δύο νίκες του ΠΑΟΚ κόντρα σε Ριέκα και Ζίμπρου, ενώ ήταν ο άρχοντας του αγώνα και στο ματς όπου ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από τη Σταντάρ Λιέγης.
Βοηθοί του 45χρονου ουκρανού διαιτητή θα είναι οι συμπατριώτες του Βαλεντίν Κούτσεφ και Βολοντίμιρ Βολοντίν, 4ος ο Ανατόλι Αμπντουλά και στο VAR οι πολωνοί Πιότρ Λασίκ, Πάβελ Πσκιτ.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις