![Σπύρος Παπαδόπουλος: Μου λένε ωραίο είναι το σίριαλ, αλλά εμείς θέλουμε το Στην Υγειά μας»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/11/1459f0_spiros_papadopoulos.jpg)
Σπύρος Παπαδόπουλος: Μου λένε ωραίο είναι το σίριαλ, αλλά εμείς θέλουμε το Στην Υγειά μας»
«Δεν μου λείπει...»
Spotlight
-
«Πρωταθλήτρια» Ευρώπης στην ακρίβεια η Ελλάδα - Σε ποια προϊόντα αυξήθηκαν οι τιμές [πίνακες]
-
ΣΥΡΙΖΑ: Φέρνει στη Βουλή την αποκάλυψη του in ότι το Μαξίμου ετοιμάζει αγορά νέου λογισμικού παρακολούθησης
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
-
Συνέλαβαν εργοδότη για επίθεση με ρατσιστικό κίνητρο σε υπάλληλό του - Τον καταδίωκε με αυτοκίνητο
Ο Σπύρος Παπαδόπουλος παραχώρησε συνέντευξη στο 7 Μέρες Tv και -μεταξύ άλλων- μίλησε για πολύχρονη πορεία του «Στην Υγειά μας» και τα σχόλια που του κάνουν μέχρι και σήμερα.
Για 17 χρόνια κάνατε το πολύ επιτυχημένο «Στην υγειά μας, ρε παιδιά». Σας λείπει;
Όχι ακόμη. Λείπει όμως στον κόσμο. Όταν με συναντούν στο δρόμο, μου λένε «ωραίο το σίριαλ, αλλά εμείς θέλουμε το «Στην υγειά μας». Δεν μου λείπει διότι ήταν πολλά τα χρόνια που ήταν στον αέρα και κουράστηκα μέσα μου. Σαν να τα είχα κάνει όλα και έπρεπε να τα ξανακάνω. Να πω, δε, ότι ήταν πρόγραμμα που ξεκίνησε για μία σεζόν. Ασφαλώς και το αγάπησα στην πορεία, αλλά πάντα πατούσα σε δύο βάρκες, διότι εμένα δεν είναι αυτή η δουλειά μου. Ηθοποιός είμαι.
Αν σας ζητούσαν να επιλέξετε πέντε προσωπικότητες για ένα έκτακτο «Στην υγειά μας», ποιες θα ήταν αυτές;
Δεν θα μπορούσε να είναι μονοψήφιο το νούμερο. Θα αδικήσω κάποιους και θα αδικήσω κι εμένα. Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που είναι πολύ λίγο να πεις «τιμή μου που τους γνώρισα». Ο Μάνος Ελευθερίου ήταν σαν συγγενής μου. Το ίδιο και με τον Μίκη, τον Χρήστο Λεοντή, τον Μανώλη Μητσιά…
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις