Επίδειξη Ιαπωνικών Πολεμικών Τεχνών στο Παλαιό Φάληρο
Η αθλητική εκδήλωση στο Παλαιό Φάληρο περιλαμβάνει επιδείξεις των παραδοσιακών ιαπωνικών πολεμικών τεχνών Judo, Karate, Aikido, Kendo, Iaido, Jodo, Jujitsu και Κyudo.
Spotlight
-
Κέρδισε... βραβείο για τον πιο ανόητο θάνατο - Δικηγόρος έπεσε από ουρανοξύστη για να αποδείξει ότι έχει δίκιο
-
Πρώτη φορά κατηγορούμενοι κυκλώματος εκβιαστών συνδέονται με οπαδική βία λέει η Δημογλίδου
-
«Απειλείται το ζωικό κεφάλαιο της Περιφέρειας» - Νέο κρούσμα πανώλης σε αιγοπρόβατα στη Λάρισα
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
Η Πρεσβεία της Ιαπωνίας και ο Δήμος Παλαιού Φαλήρου διοργανώνουν την 9η Επίδειξη Ιαπωνικών Πολεμικών Τεχνών, στο Κλειστό Γυμναστήριο Παλαιού Φαλήρου «Σοφία Μπεφόν».
Η δημοφιλής αθλητική εκδήλωση περιλαμβάνει επιδείξεις των παραδοσιακών ιαπωνικών πολεμικών τεχνών Judo, Karate, Aikido, Kendo, Iaido, Jodo, Jujitsu και Κyudo.
Μικροί και μεγάλοι μπορούν να γνωρίσουν από κοντά τις ιαπωνικές πολεμικές τέχνες που θα παρουσιάσουν Έλληνες αθλητές και αθλήτριες.
Η εκδήλωση είναι ανοιχτή για το κοινό με ελεύθερη είσοδο και ακολουθεί το πρόγραμμα της εκδήλωσης. Ημ/νία: Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022 & ώρα 11:00 π.μ. Χώρος: Κλειστό Γυμναστήριο «Σοφία Μπεφόν» (Αθλητικές Εγκαταστάσεις Μαρίνας Φλοίσβου, Πάρκο Αγ. Γεωργίου, 175 61 Π. Φάληρο) Διοργάνωση : Πρεσβεία της Ιαπωνίας στην Ελλάδα, Δήμος Παλαιού Φαλήρου Υπό την αιγίδα της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού – Υπουργείο Πολιτισμού και ΑθλητισμούΑκολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις