![J2US: Αυτά τα ζευγάρια προκρίθηκαν στον τελικό](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/12/5666.jpg)
J2US: Αυτά τα ζευγάρια προκρίθηκαν στον τελικό
Δύο ζευγάρια δεν τα κατάφεραν και έμειναν εκτός τελικού
Spotlight
-
Όταν έσβησε ο ήλιος: Μνήμες των hibakusha της Ιαπωνίας για την κόλαση της Χιροσίμα
-
Φιόνα Φον Τίσεν: Η σπάνια συνέντευξη της τελευταίας αγαπημένης του Αλέξανδρου Ωνάση
-
Μια μεγάλη καρδιά σε μικρή κουζίνα: Ο TikToker που μαγειρεύει σε άστεγους
-
Ούτε λίγο, ούτε πολύ - Μελέτη αποδεικνύει πως δεν υπάρχει «ασφαλής» ποσότητα κατανάλωσης αλκοόλ
Ο ημιτελικός του J2US τα είχε όλα: κάλαντα, εξαιρετικές εμφανίσεις από τους διαγωνιζόμενους, πολλή μουσική, πλούσια δώρα και καταπληκτικούς καλεσμένους.
Η Κατερίνα Στανίση, ο Νίκος Μακρόπουλος, η Καίτη Γαρμπή, οι Γιάννης και Κωνσταντίνος Βελισσάρης μετέτρεψαν το πλατό του show σε ένα μεγάλο πάρτι, ξεσηκώνοντας το κοινό με τις μεγάλες τους επιτυχίες. Ο Μιχάλης και ο Αλέξανδρος Τζουγανάκης μας ταξίδεψαν στην Κρήτη με τις μουσικές τους συνοδεία χορευτικού συγκροτήματος.
Τεράστια ανατροπή με την αποχώρηση στο J2US – Έμειναν όλοι άφωνοι
Από την άλλη πλευρά, τα έξι διαγωνιζόμενα ζευγάρια έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, ερμηνεύοντας το τραγούδι της εβδομάδας αλλά και ένα χριστουγεννιάτικο λόγω της ημέρας.
Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα ισοφάρισαν τρία από τα έξι ζευγάρια, που κατάφεραν το απόλυτο 40άρι: ο Πάνος με τη Φωτεινή, ο Λευτέρης με τη Λόλα και ο Μαυρίκιος με την Ιλάειρα.
Ακολούθησαν η Ματίνα με τον Βασίλη με 39 βαθμούς και η Didi με τον Παναγιώτη με 34.
Στην τελευταία θέση της βαθμολογίας βρέθηκαν η Μελίνα και ο Ιωάννης με 32 βαθμούς.
Ωστόσο, τον τελευταίο λόγο είχε το τηλεοπτικό κοινό, που στήριξε με τις ψήφους του τα αγαπημένα του ζευγάρια και έστειλε τέσσερα από αυτά στον Μεγάλο Τελικό του J2US την Παραμονή της Πρωτοχρονιάς.
Τα τέσσερα ζευγάρια που προκρίθηκαν ήταν τα εξής:
- Πάνος – Φωτεινή
- Λευτέρης – Λόλα
- Ματίνα – Βασίλης
- Ιλάειρα – Μαυρίκιος
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις