![Ξεχάστε την Ξανθίππη από το «50-50» - Άλλος άνθρωπος η Μαρία Ανδρούτσου](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/01/ksanthipi.jpg)
Ξεχάστε την Ξανθίππη από το «50-50» – Άλλος άνθρωπος η Μαρία Ανδρούτσου
Δείτε πώς είναι σήμερα
Spotlight
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
-
Συγκλονιστικές εικόνες από τη μεγάλη φωτιά στο Σοφικό - «Κόλαση» με φλόγες 25 μέτρων
-
Άναψαν τα αίματα σε πανηγύρι - Καρεκλοπόλεμος και ξύλο μετά μουσικής (βίντεο)
Την γνωρίσαμε μέσα από την αγαπημένη σειρά του MEGA με τίτλο «50-50», όπου είχε κλέψει την παράσταση ως «Ξανθίππη».
Ο λόγος για την Μαρία Ανδρούτσου, η οποία τα τελευταία χρόνια έχει αλλάξει θεαματικά και δεν θυμίζει σε τίποτα την «Ξανθίππη» του «50-50».
Η ηθοποιός δεν έχει χάσει μόνο πολλά κιλά, αλλά έχει αλλάξει στυλ και είναι άκρως ανανεωμένη! Μάλιστα στις πρώτες φωτογραφίες για το νέο έτος, η Μαρία Ανδρούτσου ποζάρει με ένα υπέροχο, αποκαλυπτικό, μάξι φόρεμα και… μας αφήνει άφωνους!
«Πάντα έλεγα…»
Σε παλιότερη συνέντευξή της είχε πει: «Ποτέ δεν ήμουν ένα αδύνατο παιδί, πάντα έλεγα ‘Αχ είμαι πέντε κιλά, επτά κιλά παραπάνω’. Πότε έμπαιναν πότε έφευγαν, ζούσα με αυτό το πράγμα συνέχεια. Κάποια στιγμή είπα ότι πρέπει να το λύσω, γιατί έτσι αδικώ τον εαυτό μου… Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την εμφάνιση ή να με κρατάει από κάτι, αλλά για την ψυχολογία μου, για την αυτοεκτίμησή μου. Έλεγα ‘Γιατί να μην μπορώ να το καταφέρω ρε παιδί μου;’» είχε πει αρχικά.
»Στο παρελθόν είχα κάνει δίαιτες μια-δυο φορές, τα είχα καταφέρει, μετά όμως ξαναπήρα τα κιλά. Ελπίζω αυτή τη φορά να μην συμβεί το ίδιο, γιατί πρέπει να διευθετηθεί το θέμα. Έτσι πήρα την απόφαση να το πάρω σοβαρά. Ήμουν στην Θεσσαλονίκη και μείναμε με περιοδεία για κάποιους μήνες εκεί κι έκανα βελονισμό σε ένα γιατρό που είχα κάνει στο παρελθόν και με βοήθησε πάρα πολύ» είχε συμπληρώσει!
Η αλλαγή της είναι θεαματική!
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/01/d1.jpg)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/01/d2.jpg)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/01/d3.jpg)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/01/d4.jpg)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/01/d5.jpg)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις