![Η Ευρυδίκη και οι Μπλε σε ένα εκρηκτικό πρόγραμμα στον Σταυρό του Νότου](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/01/BLE.jpg)
Η Ευρυδίκη και οι Μπλε σε ένα εκρηκτικό πρόγραμμα στον Σταυρό του Νότου
Οι δύο ερμηνεύτριες θα μας χαρίζουν ωραία μελωδικά Σάββατα.
Spotlight
-
Εφτά χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου - Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
-
Η αγορά ζητά παράταση στις φορολογικές δηλώσεις - Τι λένε Χατζηθεοδοσίου, Πόλυγγερ και Καββαθάς
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
-
Σοκ για την Σερένα Γουίλιαμς: Ο σύζυγός της αποκάλυψε ότι διαγνώστηκε με την νόσο του Lyme
Οι δύο πιο ξεχωριστές ποπ-ροκ φωνές της ελληνικής σκηνής βάζουν φωτιά στον Σταυρό του Νότου κάθε Σάββατο σε ένα ιδιαίτερο πρόγραμμα, βασισμένο στην καλλιτεχνική αλληλοεκτίμηση και την αγάπη των δύο ερμηνευτριών για τη μουσική.
Η Ευρυδίκη και οι Μπλε, σε μια ιδιαίτερη μουσική συνάντηση, μας παρουσιάζουν τα αγαπημένα τους τραγούδια και μια σειρά από ντουέτα-έκπληξη, ελληνικά και ξένα, χωρίς να λείπουν φυσικά οι μεγάλες τους επιτυχίες.
Η συνεργασία και το νέο ντουέτο
Η πολυεπίπεδη Ευρυδίκη μαζί με το ξεχωριστό συγκρότημα των Μπλε, με την ιδιαίτερη αισθητική στη μουσική και τον στίχο, και την εκρηκτική «front woman» Τζώρτζια Κεφαλά, αποφάσισαν να συνεργαστούν συναυλιακά και δισκογραφικά.
«Άκου τη Ζωή» είναι ο τίτλος του νέου ντουέτου που ετοιμάζουν πυρετωδώς στο στούντιο οι Μπλε και το δεύτερο που θα κυκλοφορήσει με τις φωνές της Ευρυδίκης και της Τζώρτζιας. Το πρώτο ντουέτο κυκλοφόρησε πριν από τέσσερα χρόνια. Πρόκειται για τη διασκευή του «Πόσο λίγο με ξέρεις», σε μουσική και στίχους Γιώργου Θεοφάνους, η οποία αγαπήθηκε αμέσως από το κοινό.
Πληροφορίες
Κάθε Σάββατο
Σταυρός του Νότου Plus
Ώρα Έναρξης: 23.30
Ώρα Προσέλευσης: 23.00
Γενική Είσοδος: 14 €
Προπώληση εισιτηρίων
viva.gr
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις