Ολυμπιακός: Έτοιμος για πρόκριση στους «8» του CEV Cup
Οι «ερυθρόλευκες» μετά την εύκολη επικράτηση (3-0) στο κλειστό του Ρέντη, χρειάζονται δύο σετ στο Μπρνο, για να «σφραγίσουν» το εισιτήριο για τις οκτώ καλύτερες ομάδες του θεσμού.
Spotlight
-
Η «απάντηση» της φον ντερ Λάιεν στην απόφαση του δικαστηρίου για τα εμβόλια του κορονοϊού
-
Καυγάς Γεωργιάδη - Πολάκη στη Βουλή: «Τέτοιος δειλός ήσουν πάντα, φύγε, ουστ» - «Να ανακαλέσεις»
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Έξαλλος ο βασιλιάς Κάρολος - Τι είπε στον φρουρό για να βοηθήσει την Καμίλα με το παλτό της
Η ομάδα βόλεϊ γυναικών του Ολυμπιακού βρίσκεται στην Τσεχία, από τη Δευτέρα (16/1) το μεσημέρι. Και αυτό, διότι την Τετάρτη (18/1) στις 19:00, τα κορίτσια του Θρύλου επιστρέφουν στις ευρωπαϊκές τους υποχρεώσεις, αντιμετωπίζοντας την Κράλοβο Μπρνο εκτός έδρας, στη ρεβάνς της φάσης των «16» του CEV Cup, με στόχο την πρόκριση στα προημιτελικά.
Στην κρίσιμη ρεβάνς στη δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Τσεχίας, το Μπρνο, οι «ερυθρόλευκες», μετά την εύκολη επικράτηση (3-0) στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», στην πρώτη «μάχη» των «16», χρειάζονται δύο σετ κόντρα στην Κράλοβο, ώστε να «σφραγίσουν» το πολυπόθητο εισιτήριο για τις οκτώ καλύτερες ομάδες του θεσμού.
Δηλώσεις:
Λορέντζο Μιτσέλι: «Πρέπει να επαναλάβουμε τη νίκη του πρώτου αγώνα. Θέλουμε πάρουμε την πρόκριση στην επόμενη φάση. Είμαστε έτοιμοι, σε ένα διαφορετικό ματς από αυτό που έγινε στην έδρα μας, πρέπει να συνεχίσουμε να παίζουμε με αυτό το μαχητικό πνεύμα».
Τζίνα Λαμπρούση: «Έχουμε κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκριση. Θέλουμε εδώ στην Τσεχία, να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό και να πάρουμε τη νίκη, ώστε να προκριθούμε στην επόμενη φάση του CEV Cup».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις