![Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 0-3: Πήραν το ντέρμπι οι «πράσινες»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/01/5786314.jpg)
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 0-3: Πήραν το ντέρμπι οι «πράσινες»
Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 σετ του Ολυμπιακού στο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής της Volley League γυναικών.
Spotlight
-
Αποκάλυψη in: Φωτογραφίες του 54χρονου τοπογράφου και του σημείου της δολοφονίας στο Ψυχικό είχε στο κινητό του ο 44χρονος
-
Ηλεκτρικό ρεύμα: Κόπηκε στα δύο το ενιαίο δίκτυο στην Ευρώπη – 10 ερωτοαπαντήσεις για τις υψηλές τιμές
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Την νίκη με 3-0 σετ πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός στο «Μ.Μερκούρη» επί του Ολυμπιακού στο μεγάλο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής της Volley League γυναικών.
Το Τριφύλλι είχε τις λύσεις σε όλα τα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού και κατάφερε να πάρει την νίκη, ανεβαίνοντας έτσι στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 30 βαθμούς. Στην τέταρτη θέση οι ερυθρόλευκες με 28.
Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου σετ και καμία δεν κατάφερνε να ξεφύγει μέχρι το 14-14. Σε εκείνο το σημείο οι πράσινες κατάφεραν να τρέξουν 6-2 για να προηγηθούν με 16-20, κάνοντας το 1-0 με το 22-25.
Στο δεύτερο σετ ο Ολυμπιακός έβγαλε αντίδραση, προηγούμενος με 12-8, με τις «πράσινες» να προσπερνούν στο σκορ με 13-14, για να κλείσουν το σετ με 20-25.
Στο τρίτο και τελευταίο σετ ο Ολυμπιακός έκανε αλλαγές, πίεσε στο σερβίς και κατάφερε να φέρει το σετ στα ίσα στο 16-16. Οι ερυθρόλευκες έμειναν κοντά στο σκορ μέχρι το 17-18. Τότε οι πράσινες έτρεξαν ένα σερί 5-0, το οποίο και τους χάρισε τη νίκη με 25-20.
Τα σετ: 22-25, 20-25, 20-25
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις