![Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για κούπα (0-3)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/01/Photo-31-2.jpg)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για κούπα (0-3)
Με σκόρερ τους Ράσφορντ, Βέγκχορστ και Μπρούνο Φερνάντες η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας της Νότιγχαμ Φόρεστ, κάνοντας έτσι τεράστιο βήμα για την πρόκριση στον τελικό του League Cup.
Spotlight
-
Κέρδισε... βραβείο για τον πιο ανόητο θάνατο - Δικηγόρος έπεσε από ουρανοξύστη για να αποδείξει ότι έχει δίκιο
-
Πορτοκαλί συναγερμός για φωτιές σε μεγάλο μέρος της χώρας – Ο χάρτης της Πολιτικής Προστασίας
-
Πρώτη φορά κατηγορούμενοι κυκλώματος εκβιαστών συνδέονται με οπαδική βία λέει η Δημογλίδου
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
Άλμα πρόκρισης για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ…
Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση το σύνολο του Έρικ Τεν Χαγκ, επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας της Νότιγχαμ Φόρεστ χάρη στα γκολ του Μάρκους Ράσφορντ, του Βουτ Βέγκχορστ και του Μπρούνο Φερνάντες , κάνοντας έτσι τεράστιο βήμα πρόκρισης για τον τελικό του League Cup.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλό ξεκίνημα στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν στο έκτο λεπτό της αναμέτρησης, με γκολ του φορμαρισμένου Μάρκους Ράσφορντ.
Η Γιουνάιτεντ πέτυχε και δεύτερο γκολ, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με σκόρερ τον Βέγκχορστ (45′) ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 89′ με γκολ του Φερνάντες.
Με τη νίκη της αυτή η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι μια… ανάσα από τον τελικό της διοργάνωσης.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις