ΠΑΟΚ Β’ – Πανσερραϊκός 0-1: Ο Παντεκίδης έδωσε την λύση στα «λιοντάρια»
Με γκολ του Παντεκίδη στις καθυστερήσεις ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας του ΠΑΟΚ Β’ και ξέφυγε στο +9 στην κορυφή του βόρειου ομίλου της Superlague 2.
Spotlight
-
Αποκάλυψη in: Φωτογραφίες του 54χρονου τοπογράφου και του σημείου της δολοφονίας στο Ψυχικό είχε στο κινητό του ο 44χρονος
-
Ηλεκτρικό ρεύμα: Κόπηκε στα δύο το ενιαίο δίκτυο στην Ευρώπη – 10 ερωτοαπαντήσεις για τις υψηλές τιμές
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Την ξέφρενη πορεία του συνεχίζει ο Πανσερραϊκός.
Με «χρυσό» σκόρερ τον Παντεκίδη στις καθυστερήσεις του αγώνα τα «λιοντάρια» πέτυχαν σπουδαία εκτός έδρας νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’, αυξάνοντας έτσι την διαφορά τους στην κορυφή του βορείου ομίλου της Superleague 2 στο +9.
Ο Πανσερραϊκός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο έχοντας την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς ωστόσο να βρει μεγάλες φάσεις. Στο 19′, το γυριστό σουτ του Κανίς από τη σέντρα του Μούργου έφυγε ψηλά εκτός εστίας ενώ δύο λεπτά αργότερα, το φάουλ του Μούργου δεν βρήκε στόχο.
Τελικά την λύση για τους φιλοξενούμενους έδωσε ο Παντεκίδης στο 92′ με κοντινή προβολή για το τελικό 0-1.
Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Γιαννίκογλου, Ζέρης, Πεταυράκης, Παπάζογλου, Παντεκίδης, Θυμιάνης, Κολομπίνο, Στίνα, Κανίς (Μπαΐροβιτς 62′), Μούργος, Κατσαντώνης.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις