![Απίθανος Λούντζης, κατέγραψε πέντε ρεκόρ καριέρας!](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/02/5797015.jpg)
Απίθανος Λούντζης, κατέγραψε πέντε ρεκόρ καριέρας!
«Τρελή» εμφάνιση από τον Μιχάλη Λούντζη στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Εφές. Τα… διέλυσε όλα!
Spotlight
-
Συρεγγέλα: Μία ειλικρινής συγγνώμη σημαίνει και διαγραφή του Πολάκη – Τι είπε στον Κασσελάκη
-
Πανικός στην Καστοριά - Αρκούδα έκοβε βόλτες στο κέντρο του Άργους Ορεστικού
-
Αναδρομικά έως 4.000 ευρώ – Μέχρι τέλος Ιουλίου η απόφαση για 370.000 συνταξιούχους
-
Η αληθινή ιστορία της οικογένειας Τέρπιν – Το «σπίτι της φρίκης», η απόδραση και ο βασανισμός των παιδιών τους
Ο Ολυμπιακός δεν σταματάει πουθενά, με την πρωταθλήτρια Ευρώπης, Εφές, να είναι το τελευταίο του «θύμα» στην εφετινή Euroleague.
Οι «ερυθρόλευκοι» έριξαν στο καναβάτσο την ομάδα του Αταμάν, σε μια αναμέτρηση όπου έλαμψε το άστρο του Μιχάλη Λούντζη!
Ο Ελληνας γκαρντ ήταν εκπληκτικός στον αγώνα του ΣΕΦ, συμβάλλοντας τα μέγιστα στην επικράτηση του Ολυμπιακού. Η βραδιά ήταν ονειρική για τον Λούντζη που τέλειωσε την αναμέτρηση με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2/3 δίποντα, 3/3 τρίποντα, 2 κλεψίματα και 18 στην αξιολόγηση. Μάλιστα, με αυτόν τον τρόπο, κατέγραψε και πέντε ρεκόρ καριέρας σε πόντους, ριμπάουντ, εύστοχα δίποντα και τρίποντα, αλλά και στο ranking!
Μεγάλη η συνεισφορά του Λούντζη, που θα θυμάται για καιρό το ματς με την Εφές. Μετά το τέλος του αγώνα, ο νεαρός γκαρντ εξέφρασε τη χαρά του για τη νέα νίκη των ερυθρολεύκων στην εφετινή διοργάνωση.
«Ήταν δύσκολο ματς απέναντι στους πρωταθλητές και είμαι χαρούμενος για τη νίκη. Περιμέναμε να επιστρέψουν. Ήταν μια φανταστική ατμόσφαιρα. Είμαι περήφανος για τους συμπαίκτες μου. Είμαι χαρούμενος που βοήθησα την ομάδα μου», τόνισε ο Λούντζης στην κάμερα της NOVA.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις