![Πέρασε η Σάκκαρη (2-1)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/02/Sakkari-1-e1667746303492.jpg)
Πέρασε η Σάκκαρη (2-1)
Η Ελληνίδα τενίστρια «λύγισε» στο τάι μπρέικ του τρίτου σετ την Καρολίνα Γκαρσία και προκρίθηκε στα ημιτελικά του τουρνουά που γίνεται στην Ντόχα.
Spotlight
-
Η «απάντηση» της φον ντερ Λάιεν στην απόφαση του δικαστηρίου για τα εμβόλια του κορονοϊού
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Έξαλλος ο βασιλιάς Κάρολος - Τι είπε στον φρουρό για να βοηθήσει την Καμίλα με το παλτό της
-
Πορνό, άγχος και πόντοι: Τι κάνει έναν άνδρα να λέει ψέματα για το μέγεθος του πέους του;
Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, που κρίθηκε στο τάι μπρέικ του τρίτου σετ, η Μαρία Σάκκαρη απέκλεισε με 2-1 σετ την Καρολίνα Γκαρσία (6-2, 6-7 [5], 7-6 [5]) και προκρίθηκε στα ημιτελικά του τουρνουά που πραγματοποιείται στην Ντόχα.
Αυτή ήταν η πρώτη φορά που η Μαρία Σάκκαρη κατάφερε να κερδίσει την Γαλλίδα, με την συμπατριώτισσά μας να πετάει εκτός διοργάνωσης το Νο.3 του ταμπλό και Νο.5 της παγκόσμιας κατάταξης, για να περάσει στην τελική τετράδα του τουρνουά όπου θα αντιμετωπίσει την Αμερικανίδα Τζέσικα Πεγκούλα.
Η Μαρία Σάκκαρη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έκανε μπρέικ στο πρώτο γκέιμ (1-0), με την Ελληνίδα τενίστρια στο 5ο γκέιμ να σπάει για δεύτερη φορά το σερβίς της Γαλλίδας και να προηγείται με 4-1. Στη συνέχεια έκανε 6-2 και μαζί το πρώτο βήμα για την πρόκριση.
Ιδια εικόνα και στο τρίτο σετ, με την Σάκκαρη και την Γκαρσία να οδηγούνται εκ νέου στο τάι μπρέικ. Αυτή τη φορά η Μαρία έδειξε χαρακτήρα και με 7-5 έφτασε στο 2-1 και στην πρόκριση στα ημιτελικά του τουρνουά που γίνεται στην Ντόχα.
- Γάζα: Ο ισραηλινός στρατός συνεχίζει το σφυροκόπημα – Τουλάχιστον δέκα νεκροί στην κεντρική Λωρίδα
- Θεσσαλονίκη: 7 χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου – Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
- «Αχ θάλασσα»: Η Μαρίνα Σάττι παρουσιάζει ένα τραγούδι για τους νεκρούς μετανάστες της Μεσογείου
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις