![Αποκλεισμός με το… καλημέρα για τη Σάκκαρη στο Ντουμπάι](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/02/3-180.jpg)
Αποκλεισμός με το… καλημέρα για τη Σάκκαρη στο Ντουμπάι
Η Μαρία Σάκκαρη δεν τα κατάφερα, γνωρίζοντας την ήττα από την Κατερίνα Πλίσκοβα (0-2)
Spotlight
-
Το «είπε και το έκανε» η Ινταλγκό - «Βούτηξε» στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός
-
Όταν o Τραμπ αρνήθηκε να ανοίξει τα αρχεία της δολοφονίας... Κένεντι
-
Οι τραγικές, τελευταίες ημέρες της Billie Holiday - «Προσπάθησα να κόψω αλλά δε μπορώ»
-
Έξι νεκροί σε δωμάτιο πολυτελούς ξενοδοχείου - Η ουσία στα φλιτζάνια και το ενδεχόμενο αυτοκτονίας
Πρόωρος αποκλεισμός για τη Μαρία Σάκκαρη από το διεθνές τουρνουά, που διεξάγεται στο Ντουμπάϊ. Σε αγώνα για τον 2ο γύρο της διοργάνωσης, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, η οποία βρίσκεται στο Νο 7 της παγκόσμιας κατάταξης, δεν κατάφερε να αντισταθεί στην Κατερίνα Πλίσκοβα (Νο 18 στον κόσμο), η οποία επικράτησε άνετα με 6-1, 6-2 και προκρίθηκε για την συνέχεια του τουρνουά.
Στο πρώτο σετ, η 31χρονη Τσέχα «έσπασε» τρεις φορές το σερβίς της 28χρονης και μετά από μόλις 29 λεπτά, έκανε το 1-0 κι έβαλε τις βάσεις για την νίκη.
Η εικόνα του αγώνα, δεν άλλαξε στο δεύτερο σετ, με την Πλίσκοβα να κάνει δύο διαδοχικά breaks στην Ελληνίδα πρωταθλήτρια και να προηγείται με 3-0. Στην συνέχεια, η έμπειρη Τσέχα, διατήρησε χωρίς δυσκολία το σερβίς της κι έφθασε στην νίκη, μετά από 41 λεπτά.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις