![Πέρασε από τους Ζωσιμάδες ο Βόλος (1-0)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/03/5824858.jpg)
Πέρασε από τους Ζωσιμάδες ο Βόλος (1-0)
Το γκολ του Στάθη Τάχατου έδωσε τη νίκη στον Βόλο επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0.
Spotlight
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
-
Συγκλονιστικές εικόνες από τη μεγάλη φωτιά στο Σοφικό - «Κόλαση» με φλόγες 25 μέτρων
-
Άναψαν τα αίματα σε πανηγύρι - Καρεκλοπόλεμος και ξύλο μετά μουσικής (βίντεο)
Μια αγχωτική νίκη πανηγύρισε ο Βόλος, ο οποίος επιβλήθηκε του ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες» με σκορ 1-0, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Superleague.
Η ομάδα του Κώστα Μπράτσου κατάφερε να πάρει ένα μεγάλο διπλό, αν και έχει εξασφαλίσει την παρουσία του στα πλέι-οφ, χάρη στο τέρμα που σημείωσε το Στάθης Τάχατος στο 84ο λεπτό του αγώνα. Έτσι οι Θεσσαλοί ανέβηκαν στους 39 πόντους, ενώ οι Ηπειρώτες έμειναν στους 23.
Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν εξαιρετικός στο πρώτο μέρος, έχοντας την συντριπτική κατοχή της μπάλας και τις περισσότερες ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ. Ωστόσο, οι παίκτες του Θανάση Στάικου δεν μπόρεσαν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του 45λεπτου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βόλος πήρε την κατοχή, όμως και πάλι οι Γιαννιώτες ήταν εκείνοι με τις περισσότερες καλές στιγμές. Αλλά, οι Θεσσαλοί ήταν εκείνοι που έφτασαν στο γκολ, με τον Τάχατο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο 84′ για το 1-0. Ένα σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις