Μίλαν και Σαλερνιτάνα έμειναν στο 1-1 στο «Σαν Σίρο» στο ματς που ολοκλήρωσε την 26η αγωνιστική της Serie A, με τους «ροσονέρι» να βρίσκονται πλέον στην 4η θέση της βαθμολογίας και στο +1 από την 5η Ρόμα, διακινδυνεύοντας το εισιτήριο για το Champions League.

Ο Ζιρού έβαλε μπροστά στο σκορ τους πρωταθλητές στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αλλά το γκολ του Ντιά στο 61′ για τους φιλοξενούμενους ήταν αρκετό για να τους δώσει το βαθμό της ισοπαλίας.

Μίλαν: Μενιάν, Καλουλού, Τιό, Τομόρι, Σαλεμάκερς (77’Φλορέντσι), Μπενασέρ (85’Τονάλι), Κρούνιτς, Ερναντές, Ντίαθ (63’Ντε Κέτελαρε), Λεάο (63’Οριγκί), Ζιρού (63’Ιμπραΐμοβιτς).

Σαλερνιτάνα: Οτσόα, Πιρόλα (67’Λοβάτο), Ντανίλιουτς, Γκιόμπερ, Μπράνταριτς, Κουλιμπαλί, Καντρέβα (67’Μπονατσόλι) Μπόχινεν (83’Κρινγκόι), Ματζόκι (83΄Σαμπιά), Κάστανος (55’Πιότεκ), Ντιά.