![Θεσσαλονίκη: Ισχυρό μήνυμα κατά της βίας από μαθητές Λυκείου - Έπαιξαν ποδόσφαιρο με φανέλες όλων των ομάδων](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/03/stavroupoli.jpg.jpg)
Θεσσαλονίκη: Ισχυρό μήνυμα κατά της βίας από μαθητές Λυκείου – Έπαιξαν ποδόσφαιρο με φανέλες όλων των ομάδων
Ένα πολύ δυνατό μήνυμα από τους μαθητές στη Θεσσαλονίκη
Spotlight
-
Ανιχνευτής ψεύδους για Νετανιάχου: Σημεία της ομιλίας του που μας βγάζουν από τα ρούχα
-
Σοκάρει η πρωταθλήτρια ενόργανης για τον προπονητή - Μου έλεγε είμαι ο άντρας και ο γκόμενός σου
-
Ο Τραμπ απαιτεί οι ΗΠΑ να «σβήσουν» το Ιράν από τον χάρτη αν δολοφονηθεί
-
«Τον ΣΥΡΙΖΑ δεν τον χαρίζω σε κανέναν», ήταν στημένο, το μήνυμα Πολάκη μετά τη διαγραφή
Τα παιδιά είναι ελπίδα για το μέλλον, τα παιδιά δε βλέπουν χρώματα, το μόνο, που θέλουν είναι να υπάρχουν όλοι οι φίλαθλοι ποδοσφαίρου μαζί μακριά από τη βία και την τοξικότητα.
Ένα πολύ όμορφο μήνυμα κατά της βίας έστειλε σήμερα το 4ο Γενικό Λύκειο Σταυρούπολης στη Θεσσαλονίκη, με ποδοσφαιρικό παιχνίδι όπου κάθε μαθητής φορούσε την φανέλα άλλης ομάδας από την Super League και την Super League 2 με σκοπό να γίνει η αρχή.
«Ο αθλητισμός μας ενώνει. Μπορούμε να συνυπάρχουμε σαν συμπαίκτες, όλες οι ομάδες της Super League 1 και της Super League 2. Ο μόνος αντίπαλος είναι η βία» ανέφερε ο γυμναστής του 4ου ΓΕΛ Σταυρούπολης, Δημήτρης Δεληγιάννης ενώ τα δικά τους μηνύματα έστειλαν οι μαθητές, που συμμετείχαν στον πολύχρωμο αυτόν αγώνα.
Δείτε το βίντεο
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις