![Πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου για τη Σέφιλντ Γουνάιτεντ](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/03/Sefield.jpg)
Πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου για τη Σέφιλντ Γουνάιτεντ
Με γκολ του Ντόιλ στις καθυστερήσεις η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ «τούμπαρε» τον αγώνα κόντρα στη Μπλάκμπερν με 3-2 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου.
Spotlight
-
«Πρωταθλήτρια» Ευρώπης στην ακρίβεια η Ελλάδα - Σε ποια προϊόντα αυξήθηκαν οι τιμές [πίνακες]
-
ΣΥΡΙΖΑ: Φέρνει στη Βουλή την αποκάλυψη του in ότι το Μαξίμου ετοιμάζει αγορά νέου λογισμικού παρακολούθησης
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
-
Συνέλαβαν εργοδότη για επίθεση με ρατσιστικό κίνητρο σε υπάλληλό του - Τον καταδίωκε με αυτοκίνητο
Μέχρι το 80ο λεπτό κρατούσε η Μπλάκμπερν στα χέρια της την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας όμως η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (με τον Μπάλντογκ στο αρχικό της σχήμα) δεν είχε πει την τελευταία της λέξη «τουμπάροντας» το ματς με 3-2 και έτσι πέρασε στους «4» της διοργάνωσης.
Οι Ρόβερς άνοιξαν το σκορ με τον Μπρέρετον ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 21′ ωστόσο οι γηπεδούχοι της Σέφιλντ ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Γκάλαχερ επτά λεπτά αργότερα.
Η Μπλάκμπερν ανταπάντησε με τέρμα του Σμόντζιτς ύστερα από ωραία πάσα του Μπρέρετον στο 60′ ωστόσο η Σέφιλντ αφού πρώτα έκανε το 2-2 με τον Μακμπέρνι στο 81′, «τέζαρε» τους φιλοξενούμενους και πέρασε στους «4» με τέρμα του Ντόιλ στο 90+1 με άπιαστο σουτ.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις