![Λημνιός: «Πέρασα δύσκολα, ταλαιπωρήθηκα πολύ»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/03/5846399-e1679941811413.jpg)
Λημνιός: «Πέρασα δύσκολα, ταλαιπωρήθηκα πολύ»
Ο Δημήτρης Λημνιός επέστρεψε στη δράση με τη φανέλα της Εθνικής μετά από αρκετούς μήνες και δεν μπόρεσε να κρατήσει τα δάκρυά του.
Spotlight
-
Κέρδισε... βραβείο για τον πιο ανόητο θάνατο - Δικηγόρος έπεσε από ουρανοξύστη για να αποδείξει ότι έχει δίκιο
-
Πρώτη φορά κατηγορούμενοι κυκλώματος εκβιαστών συνδέονται με οπαδική βία λέει η Δημογλίδου
-
«Απειλείται το ζωικό κεφάλαιο της Περιφέρειας» - Νέο κρούσμα πανώλης σε αιγοπρόβατα στη Λάρισα
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
Ο Δημήτρης Λημνιός αγωνίστηκε και πάλι με την Εθνική ομάδα, στο 0-0 με τη Λιθουανία και εμφανώς συγκινημένος μίλησε στη NOVA για το διάστημα μέχρι την αποψινή του επιστροφή.
Όσα είπε ο Λημνιός:
«Θέλω να πω ευχαριστώ στον κόσμο που με το χειροκρότημά του και μου έδωσε δύναμη μετά από μεγάλο διάστημα που ήμουν εκτός λόγω τραυματισμού, Πέρασα δύσκολα, ταλαιπωρήθηκα πολύ. Μετά από μεγάλη αποχή, έναν δύσκολο τραυματισμό, θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ομάδα που με στήριξε πολύ, στην ομάδα στους συμπαίκτες μου και σε όλο τον κόσμο για τα μηνύματα στήριξης.
Τώρα είμαι πάλι πίσω για να βοηθήσω την ομάδα και θέλω να βοηθήσω την ομάδα μου στο μεγάλο στόχο που έχουμε. Με βοήθησαν πολύ οι φίλοι μου που βρέθηκαν εδώ για να μου δώσουν στήριξη.
Αν εξαιρέσουμε το πρώτο τέταρτο, κυριαρχήσαμε στον αγωνιστικό χώρο, είχαμε πολλές ευκαιρίες αλλά θα πρέπει να τις κάνουμε γκολ. Και αυτό γιατί όταν παίζουμε με καλύτερες ομάδες από την Λιθουανία θα έχουμε πρόβλημα. Κρατάμε την καλή μας εμφάνιση και συνεχίζουμε. Θα παλέψουμε όλα τα παιχνίδια. Το γήπεδο είναι υπερσύγχρονο, μας βοηθάει πολύ, είναι πολύ όμορφο γήπεδο. Το χορτάρι είναι πολύ καλό όπως και η ακουστική».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις