![Κατσάνοφ – Τσιτσιπάς 2-0: «Λύγισε» ο Τσιτσιπάς](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/03/FsQHuFUWIBI3rCH-e1680038896998.jpg)
Κατσάνοφ – Τσιτσιπάς 2-0: «Λύγισε» ο Τσιτσιπάς
Ο Έλληνας τενίστας, εμφανώς ανέτοιμος μετά τον τραυματισμό του, ηττήθηκε από τον Κάρεν Κατσάνοφ με 2-0 σετ και ολοκλήρωσε στους «16» την περιπέτειά του στο φετινό Miami Masters.
Spotlight
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Έξαλλος ο βασιλιάς Κάρολος - Τι είπε στον φρουρό για να βοηθήσει την Καμίλα με το παλτό της
-
Πορνό, άγχος και πόντοι: Τι κάνει έναν άνδρα να λέει ψέματα για το μέγεθος του πέους του;
-
Είναι αυτό το μυστηριώδες κήτος το σπανιότερο του κόσμου;
Στον γύρο των «16» ολοκληρώθηκε η φετινή παρουσία του Στέφανου Τσιτσιπά στο Miaimi Open, με τον Έλληνα πρωταθλητή να γνωρίζει την ήττα με 2-0 σετ από τον Κάρεν Κατσάνοφ. Το πάλεψε αλλά πληγώθηκε από τον τραυματισμό του στον ώμο ο Στεφ.
Στο πρώτο σετ παρακολουθήσαμε μια μεγάλη μάχη, με τους δύο τενίστες να κρατούν εύκολα τα σερβίς τους στο ξεκίνημα, χωρίς να νιώθουν την απειλή από τον αντίπαλο. Στο δέκατο game ο Ρώσος έφτασε κοντά στο break, όμως ο Τσιτσιπάς έσβησε στο break point και ισοφάρισε σε 5-5. Το σετ οδηγήθηκε στο tie break, εκεί όπου ο Κατσάνοφ επικράτησε με 7-4.
Έτσι ο Ρώσος πήρε το σετ με 6-4 και μαζί την πρόκριση για τα προημιτελικά, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα ανάμεσα στον Φραν Σερούντολο και τον Λορέντζο Σονέγκο.
Τα σετ: 7-6 (4), 6-4
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις