Βελτίωση οδικής σύνδεσης Αργολίδας με τον αυτοκινητόδρομο Α7 «Μορέας»
Υπογράφεται έργο οδικής παρέμβασης προϋπολογισμού 38 εκατ. Ευρώ από την περιφέρεια Πελοποννήσου που αφορά την σύνδεση με τον Α7 «Μορέας» από τον κόμβο Αρχαίας Νεμέας – Δερβενάκια – Μυκήνες.
Spotlight
-
Νέο έκτακτο δελτίο: Καύσωνας διαρκείας μέχρι τη Δευτέρα
-
Καρκίνος: Οι αλλαγές στον τρόπο ζωής που προλαμβάνουν 4 στις 10 περιπτώσεις
-
«Έζησα στον Άρη για ένα χρόνο. Έτσι ήταν…» - Μέλος πληρώματος αποστολής αποκαλύπτει
-
Η Μελάνια επέστρεψε στο πλευρό του Τραμπ και έδειξε ξανά ότι κάνει πάντα αυτό που θέλει η ίδια
Μέσα στο επόμενο χρονικό διάστημα θα υπογραφεί η σύμβαση για το προϋπολογισμού 38.024.193,55 ευρώ έργο βελτίωσης του δρόμου από κόμβο Αρχαίας Νεμέας – Δερβενάκια – Μυκήνες, το οποίο αποτελεί ουσιαστικά την σύνδεση της Αργολίδας με τον αυτοκινητόδρομο Α7 «Μορέας», όπως ενημερώνει σχετικά η Περιφέρεια Πελοποννήσου.
Η υπογραφή της σύμβασης για το εν λόγω έργο, η χρηματοδότηση του οποίου θα γίνει από το ΕΣΠΑ 2021 – 2027 και συγκεκριμένα από το Τοµεακό Πρόγραµµα «Μεταφορές» του υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών, θα γίνει στο Ναύπλιο, όπως γνωστοποίησε σχετικά ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας, ο οποίος πρόσθεσε ότι επιδίωξη αποτελεί η εγκατάσταση του εργολάβου να γίνει πριν το Πάσχα.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις