![«The Chase»: Τι θα δούμε την Μεγάλη Τετάρτη και την Τετάρτη του Πάσχα](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/04/CHASE.jpg)
«The Chase»: Τι θα δούμε την Μεγάλη Τετάρτη και την Τετάρτη του Πάσχα
Ένα παιχνίδι γνώσεων και βαθιάς ευαισθησίας.
Spotlight
-
Αποκαλύφθηκε το πρόσωπο του «σκληρότερου ανθρώπου» της ιστορίας – Ποιος είναι
-
Η προειδοποίηση στον Τζον Κένεντι Τζούνιορ πριν την τραγωδία
-
Αναγκαστική προσγείωση για αεροσκάφος στο Ηράκλειο - Επιβάτες αναζητούσαν αλκοόλ και αντέδρασαν επιθετικά
-
Ταυτοποιήθηκαν δύο από τους τέσσερις δράστες της επίθεσης σε οικογένεια τουριστών στο Ηράκλειο
Το «The Chase» και το αθλητικό-εκπαιδευτικό πρόγραμμα UniquAll ενώνουν τις δυνάμεις τους με κοινό στόχο την ενδυνάμωση και εξέλιξη των νευροδιαφορετικών παιδιών. Την Μ. Τετάρτη 12 Απριλίου και την Τετάρτη 19 Απριλίου, στις 20:50, το αγαπημένο τηλεπαιχνίδι του MEGA «The Chase», επιδίδεται σε συναρπαστικές καταδιώξεις γνώσεων με άρωμα γηπέδου!
Λίγο πριν από τους αγώνες του UEFA Champions League στο MEGA, η Μαρία Μπεκατώρου σφυρίζει την έναρξη των αναμετρήσεων και το ξέφρενο κυνήγι ξεκινά.
Ο παλαίμαχος μπασκετμπολίστας και εμπνευστής του προγράμματος UniquAll Δημήτρης Παπανικολάου και οι δημοσιογράφοι-παρουσιαστές του MEGA, Μένιος Σακελλαρόπουλος, Αντώνης Καρπετόπουλος και Σοφία Αλατζά δοκιμάζουν τις γνώσεις τους στα αθλητικά και αντιμετωπίζουν τη «Γυναίκα με τα Μαύρα» και το «Γεράκι».
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/04/THE-CHASE-3.jpg)
Πού θα δοθούν τα έσοδα
Τα έσοδα από τις καταδιώξεις γνώσεων με αέρα UEFA Champions League θα διατεθούν στο αθλητικό – εκπαιδευτικό πρόγραμμα UniquAll.
Το UniquAll είναι ένα αθλητικό – εκπαιδευτικό πρόγραμμα με στόχο την ενδυνάμωση νευροδιαφορετικών παιδιών. Αποστολή του είναι η παροχή κατάλληλου περιβάλλοντος συνεκπαίδευσης και συνάθλησης μεταξύ παιδιών τυπικής και μη τυπικής ανάπτυξης.
Εμπνευστής του προγράμματος είναι ο σπουδαίος βετεράνος αθλητής του μπάσκετ, Δημήτρης Παπανικολάου, ο οποίος έχει αφιερωθεί στην εκστρατεία ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης για τον Αυτισμό.
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/04/THE-CHASE-2.jpg)
Συνοδοιπόροι και πρεσβευτές του προγράμματος, είναι ο θρύλος του ευρωπαϊκού μπάσκετ και μοναδικός Έλληνας μέλος του Hall of Fame, Νίκος Γκάλης, και ο πρωταθλητής και δις MVP του NBA, Γιάννης Αντετοκούνμπο. Ο πρώτοι δύο κύκλοι εφαρμογής του προγράμματος του UniquAll αφορούν στην εκμάθηση της Ειδικής Καλαθοσφαιρικής Αγωγής σε παιδιά στο Φάσμα του Αυτισμού.
Η ευγενής άμιλλα του αθλητισμού σε όλο της το μεγαλείο για έναν πραγματικά καλό σκοπό!
«THE CHASE» ΜΕ ΤΗ ΜΑΡΙΑ ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ
Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ 12 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ 19 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΣΤΙΣ 20:50
#TheChaseGR
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις