![Επιστροφή στις νίκες για την Μπέτις (3-1)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/04/bet.png)
Επιστροφή στις νίκες για την Μπέτις (3-1)
Η Μπέτις επικράτησε με 3-1 της Εσπανιόλ και σκαρφάλωσε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας ενώ οι Καταλανοί έμειναν κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ανορθόδοξες συμβουλές για να «ξεγελάσουμε» τη ζέστη
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Μετά από δύο ματς που δεν πήρε βαθμό, η Μπέτις επικράτησε της Εσπανιόλ με 3-1 στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» και σκαρφάλωσε στην πέμπτη θέση της La Liga, προσπερνώντας τη Βιγιαρεάλ. Από την άλλη, η ομάδα της Βαρκελώνης «βυθίστηκε» ακόμη περισσότερο αφού ηττήθηκε για έκτο σερί παιχνίδι και παραμένει κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Αγιόθε στο 27′ και Μιράντα στο 34′ έδωσαν προβάδισμα με δύο γκολ στην Μπέτις, αλλά το ανάποδο ψαλίδι του Μόντες στο 48′ έβαλε ξανά στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους. Στο 69′ ο Καρβάλιο διαμόρφωσε το τελικό 3-1 αφού στην τελευταία φάση του αγώνα ακυρώθηκε το γκολ του Μπρέθγουεϊτ για την Εσπανιόλ.
Μπέτις: Σίλβα, Έντγκαρ, Μοντόγια, Μιράνδα, Γουαρδάδο (89’ Ακουόκου), Καρβάλιο (81’ Χοακίν) , Φελίπε, Ροντρίγκες, Αγιόθε Πέρεθ (89’ Γουίλιαν Ζοσέ), Ιγκλέσιας (62’ Ρόδρι), Ενρίκε.
Εσπανιόλ: Πατσέκο, Γκόμεθ, Καμπρέρα, Ρουμπέν Σάντσεθ (79’ Πιέρ Γκαμπριέλ), Νταρντέρ (79’ Ντ. Γκόμεθ), Βινίσιους (79’ Μπαρέ), Μελαμέδ (59’ Σουάρεθ), Μπρέθγουεϊτ, Πουάδο (68’ Πεδρόρα), Χοσέλου.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις