![Εύκολη πρόκριση του Τσιτσιπά](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/04/τσιτσιπάς-4.jpg)
Εύκολη πρόκριση του Τσιτσιπά
Χωρίς να… ιδρώσει ο Στέφανος Τσιτσιπάς υπέταξε τον Πέδρο Κατσίν με 2-0 σετ και πέρασε στους «16» του τουρνουά της Βαρκελώνης.
Spotlight
-
Πηγές ΣΥΡΙΖΑ για Πολάκη: Η συγγνώμη Κασσελάκη δείχνει την διαφορά ήθους με τον Μητσοτάκη
-
Συντάξεις – αναδρομικά: Νέος γύρος επανυπολογισμών με μπόνους έως 5.000 ευρώ
-
Έτσι θα μειώσετε τους κινδύνους σε περίπτωση διαρροής κωδικών πρόσβασης
-
Υπήρξε σχέδιο δολοφονίας του Τραμπ από το Ιράν, μεταδίδει το CNN
Εύκολα ο Στέφανος. Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε μια πολύ καλή αρχή κόντρα στον Αργεντινό Πέδρο Κατσίν τον οποίο υπέταξε με 2-0 σετ (6-4, 6-2), και πέρασε εύκολα στους «16» του τουρνουά της Βαρκελώνης.
Έτσι κι αλλιώς ο πρωταθλητής μας απείχε αρκετές θέσεις στην παγκόσμια κατάταξη από τον Αργεντινό και φρόντισε να φανεί και εντός κορτ η διαφορά τους.
Το νούμερο «5» στον κόσμο στο πρώτο σετ «ζορίστηκε» μέχρι να κάνει μπρέικ στο σερβίς του νούμερο του νούμερο «54». Αυτό ήρθε τελικά ενώ οι δυο βρίσκονταν στο 2-2 με τον Τσιτσιπά να κάνει το 3-2 και κατόπιν να κρατάει το σερβίς του για το τελικό 6-4.
Το δεύτερο σετ ήταν ακόμα πιο εύκολο για τον Πρωταθλητή μας ο οποίος ξεκίνησε κατευθείαν με μπρέικ στο σερβίς του Κατσίν, προηγήθηκε με 2-0 σετ και ξαναέκανε μπρέικ για το 3-0.
Τελικώς ο Τσιτσιπάς πήρε εύκολα το σετ με τον Αργεντικό να παίρνει και δυο games και τελικό σκορ το 6-2 για τον πρωταθλητή μας που έδειξε θετικότατα στοιχεία, αφού ήταν σοβαρός εξ αρχής.
Επόμενος αντίπαλος τώρα για τον Τσιτσιπά στους «16» της διοργάνωσης της Βαρκελώνης ο Καναδός Ντένις Σαποβάλοβ που κέρδισε εύκολα τον Τζόσεφ Κόβαλικ με 2-0 σετ (6-4, 6-3).
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις