![Αποκλεισμός στο διπλό της Βαρκελώνης για Τσιτσιπά](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/04/Tsitsipas-2.jpg)
Αποκλεισμός στο διπλό της Βαρκελώνης για Τσιτσιπά
Στέφανος Τσιτσιπάς και Νικολά Μάου ηττήθηκαν με 6-4, 3-6, 10-7 από τους Γουέσλι Κούλχοφ/Νιλ Σκάπσκι και αποκλείστηκαν από το διπλό στο Barcelona Open.
Spotlight
-
Υπήρξε σχέδιο δολοφονίας του Τραμπ από το Ιράν, μεταδίδει το CNN
-
Οι 8 περιοχές που θα πιάσουν 43άρια τις επόμενες μέρες - Έως πότε θα διαρκέσει ο καύσωνας
-
Μοντέλο του OnlyFans λανσάρει το δικό της κρασί – Ως «icon» της ποδολαγνείας πατάει η ίδια τα σταφύλια
-
Ο «Χάτσικο» της Ελλάδας – Σκύλος περιμένει έξω από νοσοκομείο στα Τρίκαλα τον ιδιοκτήτη του που πέθανε
Ανυπέρβλητο εμπόδιο αποδείχθηκαν για τους Στέφανο Τσιτσιπά και Νικολά Μάου οι περσινοί νικητές του «Barcelona Open», Γουέσλι Κούλχοφ/Νιλ Σκάπσκι (Νο1 στον κόσμο), οι οποίοι επικράτησαν στα προημιτελικά του διπλού ανδρών με 6-4, 3-6, 10-7.
Οι Κούλχοφ και Σκάπσκι ξεκίνησαν πολύ καλά απέναντι στο ελληνογαλλικό δίδυμο και με μπρέικ στο σερβίς του Μάου (στο 1-1), έφεραν το πρώτο σετ στα μέτρα τους, φτάνοντας στο 6-4.
Στο δεύτερο σετ οι Τσιτσιπάς και Μάου «αντέδρασαν», έκαναν μπρέικ στο 8ο γκέιμ κι εντέλει ισοφάρισαν σε 1-1, όμως στο σούπερ τάι-μπρέικ οι αντίπαλοί τους ήταν πολύ πιο αποτελεσματικοί.
Ο πόντος που κέρδισε ο Σκάπσκι με winner για το 7-6 αποδείχθηκε καθοριστικός, με τους περσινούς φιναλίστ του US Open να φτάνουν στο 10-7 και στη νίκη.
Αντίπαλοί τους στον ένα ημιτελικό του διπλού ανδρών θα είναι οι Μποπάνα/Έμπντεν.
Ο Τσιτσιπάς επικεντρώνεται πλέον στο μονό ανδρών του «Barcelona Open» και στον ημιτελικό με τον Λορέντζο Μουζέτι που θα πραγματοποιηθεί σήμερα στις 14:30.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις