![Σπανούλης: «Οι παίκτες μου πρέπει να βλέπουν πολύ NBA τελευταία!»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/04/5871517.jpg)
Σπανούλης: «Οι παίκτες μου πρέπει να βλέπουν πολύ NBA τελευταία!»
Ικανοποιημένος με τη νίκη και την πρόκριση του Περιστερίου εμφανίστηκε ο Βασίλης Σπανούλης,
Spotlight
-
Άρθρο Κασσελάκη στην «il Manifesto» για τις γαλλικές εκλογές: Ιστορική ευκαιρία η νίκη του Νέου Λαϊκού Μετώπου
-
Φιάσκο… η λειτουργία του ΟΣΔΕ 2024 – Νέα αποκάλυψη για το διάτρητο λογισμικό
-
«Τρεις φορές ήρθα στο χείλος του θανάτου» – Συγκλονιστική μαρτυρία για την τραγωδία στο Μάτι
-
Βρυχάται ξανά η Αίτνα - Κλειστό το αεροδρόμιο της Κατάνιας
Την πρόκριση στα ημιτελικά των playoffs της Basket League πανηγύρισε το Περιστέρι το βράδυ της Πέμπτης, επικρατώντας σε ένα απίθανο ματς με δύο παρατάσεις 113-99 της ΑΕΚ, κάνοντας το 2-0 στη σειρά!
Στις δηλώσεις του μετά το τέλος του ματς ο τεχνικός του Περιστερίου, Βασίλης Σπανούλης δήλωσε ικανοποιημένος με την εμφάνιση της ομάδας του και την πρόκριση.
Αναλυτικά οι δηλώσεις του Βασίλη Σπανούλη:
«Μετά από μια πρόκριση δεν είναι σωστό να πούμε αν δυσκολευτήκαμε ή όχι. Είναι πολύ σημαντικό να καταλαβαίνεις και με ποιόν παίζεις. Η ΑΕΚ είναι μια εξαιρετική ομάδα, ένας πάρα πολύ δύσκολος αντίπαλος. Η Ηλίας Καντζούρης κάνει εξαιρετική δουλειά το έχω ξαναπεί. Να βγαίνεις τρίτος και να παίζεις με την ΑΕΚ ήταν πολύ δύσκολο για εμάς.
Έγινε ένα καταπληκτικό παιχνίδι, το χάρηκε ο κόσμος. Τα παιδιά πρέπει να βλέπουν πολύ NBA τις τελευταίες ημέρες. Κάναμε καταπληκτικό παιχνίδι, και οι δύο ομάδες μπορούσαν να κερδίσουν.
Υπάρχει προσμονή, έχουμε δουλέψει πολύ, ήταν παιχνίδι με δύο παρατάσεις, ήταν λογικό να το ζούμε διαφορετικά και να υπάρχει ένταση. Να δώσω συγχαρητήρια σε όλο τον οργανισμό, στους παίκτες, στη διοίκηση, είναι μια πάρα πολύ μεγάλη επιτυχία για το Περιστέρι».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις