![Ολυμπιακός: Στην Πυλαία για το 3-1 και τον τίτλο!](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/04/5868853_1.jpg)
Ολυμπιακός: Στην Πυλαία για το 3-1 και τον τίτλο!
Οι Κυπελλούχοι Ευρώπης βρίσκονται μια «ανάσα» από τον τίτλο της Volley League, τον οποίο θέλουν να κατακτήσουν, την Παρασκευή (28/4), στον τέταρτο τελικό στην έδρα του ΠΑΟΚ.
Spotlight
-
Έγινε πιο δημοφιλής ο Ντόναλντ Τραμπ μετά την απόπειρα δολοφονίας;
-
Αποκαλύφθηκε το πρόσωπο του «σκληρότερου ανθρώπου» της ιστορίας – Ποιος είναι
-
«Κύμα» κορονοϊού και εκδρομέων πάνε... διακοπές μαζί - Υποχώρηση κρουσμάτων στην Αττική, άνοδος στην επαρχία
-
ΣΥΡΙΖΑ για Δραγασάκη: Η Αριστερά είναι τρόπος ζωής, όχι κοινοτοπίες και μεγαλοστομίες
Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού, με στόχο την κατάκτηση του πρωταθλήματος της σεζόν 2022-23.
Οι Κυπελλούχοι Ευρώπης βρίσκονται μια «ανάσα» από τον τίτλο της Volley League, τον οποίο θέλουν να κατακτήσουν, την Παρασκευή (28/4), στον τέταρτο τελικό στην έδρα του ΠΑΟΚ.
Στις 19:15 (ΕΡΤ 3), ο Θρύλος αντιμετωπίζει τους «ασπρόμαυρους» στην Πυλαία, για την τέταρτη τελική «μάχη», με στόχο το 3-1 στη σειρά και την κατάκτηση του 31ου πρωταθλήματος της ιστορίας του. Υπενθυμίζεται, ότι οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν το 2-1 στη σειρά με ανατροπή, αφού στον πρόσφατο (25/4) τρίτο τελικό της διοργάνωσης στο κλειστό του Ρέντη, νίκησαν με 3-2 σετ (από 0-2) τον ΠΑΟΚ.
Δηλώσεις:
Αλμπέρτο Τζουλιάνι: «Νιώθουμε έτοιμοι να δώσουμε τον τέταρτο τελικό. Στα προηγούμενα παιχνίδια, υπήρχε μεγάλη ισορροπία, για αυτό ελπίζω, ότι οι διαιτητές δεν θα εξαρτηθούν από τον κόσμο».
Ραφαήλ Κουμεντάκης: «Πάμε στη Θεσσαλονίκη σαν να είναι το τελευταίο παιχνίδι και πρέπει να το κερδίσουμε. Σαφώς και ο ΠΑΟΚ έχει δείξει ότι είναι πολύ καλός, πόσο δε μάλλον στην έδρα του. Θα πρέπει από την αρχή να είμαστε πολύ συγκεντρωμένοι και πολύ συγκροτημένοι στο πως θα διαχειριστούμε το ματς και στην τακτική που θα ακολουθήσουμε, για να τελειώσουμε τη σειρά».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις