ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-3: Το σήκωσε ο Θρύλος μέσα στην Πυλαία
Πανάξιος πρωταθλητής ο Ολυμπιακός, ο οποίος διέλυσε με 3-0 σετ τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία έκανε το 3-1 στην σειρά των τελικών και κατέκτησε το 31ο πρωτάθλημα της ιστορίας του.
Spotlight
-
Αναγκαστική προσγείωση για αεροσκάφος στο Ηράκλειο - Επιβάτες αναζητούσαν αλκοόλ και αντέδρασαν επιθετικά
-
ΠΑΣΟΚ: Το αφήγημα των 8 διεκδικητών της προεδρικής κούρσας
-
Ταυτοποιήθηκαν δύο από τους τέσσερις δράστες της επίθεσης σε οικογένεια τουριστών στο Ηράκλειο
-
Στο προεκλογικό «παιχνίδι» και η 17χρονη εγγονή του Τραμπ: «Είναι απλά ένας κανονικός παππούς»
Ο Θρύλος επέστρεψε στον θρόνο του…
Πραγματοποιώντας μια μυθική εμφάνιση οι παίκτες του Αλμπέρτο Τζουλιάνι έστησαν πάρτι με καλεσμένο τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία και με 3-0 σετ έκαναν το 3-1 στην σειρά των τελικών της Volley League, πανηγυρίζοντας έτσι την κατάκτηση του φετινού τίτλου.
Ο Ολυμπιακός μπήκε από την αρχή δυνατά στο ματς και με πίεση στο σερβίς του κατάφερε να χαλάσει την υποδοχή του ΠΑΟΚ. Αυτό έκανε πιο εύκολη τη ζωή του με αποτέλεσμα να χτίσει από το νωρίς διαφορά τεσσάρων πόντων.
Οι ερυθρόλευκοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο κλείνοντας το πρώτο σετ με 18-25 για το 0-1.
Το δεύτερο σετ κατέληξε ακόμα πιο εύκολα στα χέρια του Ολυμπιακού. Με το σερβίς του Παγένκ να κάνει αυτή τη φορά τη δουλειά οι ερυθρόλευκοι ξέφυγαν με οκτώ πόντους (5-13). Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να βρει λύσεις, αλλά χωρίς αποτέλεσμα με το σύνολο του Αλμπέρτο Τζουλιάνι να φτάνει στην κατάκτηση του δεύτερου σετ με 16-25.
Η εικόνα των δύο ομάδων έδειχνε ότι δε θα άλλαζε απολύτως τίποτα με τη διαφορά να φτάνει ακόμα και τους δέκα (10-20) στο τρίτο σετ, με τους Πειραιώτες να φτάνουν στην νίκη και στην κατάκτηση του τίτλου με 14-25.
Τα σετ: 18-25, 16-25, 14-25
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις