Σάββατο 17 Αυγούστου 2024
Σάκκαρη – Μπέγκου 2-1: Ψυχάρα η Μαρία, πέρασε στα ημιτελικά

Η Ελληνίδα τενίστρια «λύγισε» στο τρίτο σετ την αντίσταση της Ιρίνα Μπέγκου (2-1) και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του τουρνουά της Μαδρίτης.

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, η Μαρία Σάκκαρη απέκλεισε με 2-1 σετ την Ιρίνα Μπέγκου και προκρίθηκε στα ημιτελικά του τουρνουά που πραγματοποιείται στην Μαδρίτη.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια αν και βρέθηκε πίσω με 1-0 κατάφερε να βγάλει τεράστια ψυχικά αποθέματα, φτάνοντας στην ανατροπή μέσω του εξαιρετικού της σέρβις.

Επόμενος αντίπαλος για την Σάκκαρη στον δρόμο προς τον τελικό η Αρίνα Σαμπαλένκα την Πέμπτη το απόγευμα (17:00).

Η Σάκκαρη παρά το κακό ξεκίνημα στο δεύτερο σετ, βρήκε δύο break και προηγήθηκε 5-2, με την Μπέγκου να πλησιάζει σε 5-4, αλλά την Μαρία να στέλνει τελικά το ματς σε τρίτο σετ. Εκεί κυριάρχησε απόλυτα μετά το 2-2 και έφτασε στα ημιτελικά, εξασφαλίζοντας το Νο8 στην παγκόσμια κατάταξη την Δευτέρα.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Φούλαμ 1-0: Τη λύτρωσε ο Ζίρκζι στο 87′!

Ο Ζίρκζι έκανε ντεμπούτο για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και με δικό του γκολ στο 87′ έδωσε τη νίκη με 1-0 κόντρα στη Φούλαμ.