![Σπανούλης: «Εγώ είμαι υπεύθυνος για την εικόνα που παρουσιάσαμε»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/05/5888382.jpg)
Σπανούλης: «Εγώ είμαι υπεύθυνος για την εικόνα που παρουσιάσαμε»
Ο Βασίλης Σπανούλης ανέλαβε εξ’ ολοκλήρου την ευθύνη για την εικόνα που είχε το Περιστέρι στον πρώτο ημιτελικό των playoffs της Basket League στο ΟΑΚΑ.
Spotlight
-
Αποκαλύφθηκε το πρόσωπο του «σκληρότερου ανθρώπου» της ιστορίας – Ποιος είναι
-
Η προειδοποίηση στον Τζον Κένεντι Τζούνιορ πριν την τραγωδία
-
Αναγκαστική προσγείωση για αεροσκάφος στο Ηράκλειο - Επιβάτες αναζητούσαν αλκοόλ και αντέδρασαν επιθετικά
-
Ταυτοποιήθηκαν δύο από τους τέσσερις δράστες της επίθεσης σε οικογένεια τουριστών στο Ηράκλειο
Ο Παναθηναϊκός ήταν κυρίαρχος στον πρώτο ημιτελικό της Basket League, επικρατώντας του Περιστερίου με 101-57 και έκανε το 1-0 στη σειρά.
Μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής των φιλοξενούμενων, Βασίλης Σπανούλης, μίλησε για την εμφάνιση της ομάδας του απέναντι στους «πράσινους» και τόνισε πως αυτή η εικόνα αδιαφορίας των παικτών του είναι αποκλειστικά δική του ευθύνη.
Όσα είπε ο Σπανούλης:
«Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό. Κυριάρχησε σε όλο το παιχνίδι. Ήταν πολύ παράξενο για εμένα να βλέπω αυτήν την εικόνα της ομάδας. Ίσως είναι η πρώτη φορά που παρουσιάζουμε εικόνα αδιαφορίας και γι’ αυτήν την εικόνα ο μοναδικός υπεύθυνος είμαι εγώ.
Αναλαμβάνω την ευθύνη. Δεν ήταν ωραίο για τον κόσμο που ήρθε στο γήπεδο ή και για όσους είδαν το ματς από την τηλεόραση να έχουμε αυτήν την εικόνα», δήλωσε αρχικά στην κάμερα της ΕΡΤ ο Βασίλης Σπανούλης.
Για την αγωνιστική απραξία της ομάδας του κι αν αποτελεί δικαιολογία: «Η απραξία δεν ήταν καλή για καμία από τις δύο ομάδες. Εμείς προερχόμασταν από δύο εξαιρετικές εμφανίσεις με την ΑΕΚ, είχαμε καλό μομέντουμ, αλλά όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα έπρεπε να περιμένουμε 20 ημέρες. Όμως δεν είναι αυτή δικαιολογία για την εικόνα της ομάδας».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις