![Πρώτος ο Ολυμπιακός στο διασυλλογικό πρωτάθλημα](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/05/5242069_1.jpg)
Πρώτος ο Ολυμπιακός στο διασυλλογικό πρωτάθλημα
Ο Ολυμπιακός συγκέντρωσε 235 βαθμούς και τερμάτισε πρώτος, κατακτώντας συνολικά 15 μετάλλια, έξι χρυσά, οκτώ αργυρά και ένα χάλκινο!
Spotlight
-
Αποκαλύφθηκε το πρόσωπο του «σκληρότερου ανθρώπου» της ιστορίας – Ποιος είναι
-
Η προειδοποίηση στον Τζον Κένεντι Τζούνιορ πριν την τραγωδία
-
Αναγκαστική προσγείωση για αεροσκάφος στο Ηράκλειο - Επιβάτες αναζητούσαν αλκοόλ και αντέδρασαν επιθετικά
-
Ταυτοποιήθηκαν δύο από τους τέσσερις δράστες της επίθεσης σε οικογένεια τουριστών στο Ηράκλειο
Σπουδαία επιδόσεις πέτυχε το τμήμα στίβου του Ολυμπιακού στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα, το Σαββατοκύριακο (13-14/5).
Ο Θρύλος, στη διοργάνωση στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά, συγκέντρωσε 235 βαθμούς και τερμάτισε πρώτος (δεύτερος ο ΓΣ Γλυφάδας, με 180 βαθμούς), κατακτώντας συνολικά 15 μετάλλια, έξι χρυσά, οκτώ αργυρά και ένα χάλκινο!
Τα «ερυθρόλευκα» μετάλλια στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα:
Χρυσά: Ιάσων Μαχαίρας (σφαιροβολία, 17.48), Ιάσων Θανόπουλος (δισκοβολία, 56.16), Αδαμάντιος Τζιώλης (400μ. εμπόδια, 55.05), 4Χ400μ., Γιώργος Χριστακάκος (ακόντιο, 71.03), Δημήτρης Τσιάμης (τριπλούν, 16.27)
Ασημένια: Κωνσταντίνος Κουτσούκης (400μ., 49.87), Γεράσιμος Θεοδώρου (σφαιροβολία, 15.45 | δισκοβολία, 46.42), Γιώργος Μίνος (3.000μ. | 5.000μ., 15.05.76), Εράλντο Κεραμάς (800μ., 1.56.82), Γιώργος Ήλτσιος (ακόντιο, 60.40), Χρήστος Κουτσογάκης (τριπλούν, 15.23)
Χάλκινα: Χρήστος Κουτσογάκης (άλμα εις μήκος, 6.88)
Δηλώσεις:
Στέλλα Νικολαϊδου: «Θέλω να ευχαριστήσω τους αθλητές του τμήματος στίβου του Ολυμπιακού για την πολύ καλή εμφάνιση που είχαν και τον ζήλο που έδειξαν, κάνοντας δύο και τρία αγωνίσματα, για να βγούμε για άλλη μια χρονιά πρώτοι στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις